KN koordinuojamas projektas įvertintas svarbiu aplinkosauginiu apdovanojimu

2019 10 07
KN koordinuojamas projektas įvertintas svarbiu aplinkosauginiu apdovanojimu

Pirmadienį KN (AB "Klaipėdos nafta") koordinuojamas projektui "Blue Baltics" įteiktas prestižinis "Energy Globe Award Lithuania 2019" apdovanojimas už kuriamą teigiamą poveikį aplinkai. Projekto "Blue Baltics" pagrindu Baltijos jūroje buvo sukurta suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) vertės grandinė ir skatinamas švaraus kuro naudojimas laivyboje.

"Energy Globe Award" yra laikomas vienu prestižiškiausiu aplinkosaugos apdovanojimų pasaulyje, dėl kurio kasmet varžomasi net 187 šalyse. Apdovanojami energijos išteklius tausojantys bei teršalų mažinimą skatinantys projektai, kurie išskiriami regioniniu, nacionaliniu ir pasauliniu mastu.

Projektas "Blue Baltics" suvienijo Lietuvos, Švedijos, Estijos ir Vokietijos verslą skatinti Baltijos jūroje naudoti tvaresnį laivų kurą. Baltijos jūra yra stambi keleivių ir krovinių vežimo arterija, vienas iš judriausių laivybos kanalų visoje Europoje, o laivai yra dominuojanti transporto rūšis. Sukuriant galimybes laivams naudoti švaresnį ir tvaresnį kurą prisidedama ne tik prie jūrinės ekonomikos konkurencingumo, bet ir mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus bei neigiamus klimato pokyčius.

2016-aisiais pradėto įgyvendinti "Blue Baltics" projekto metu Klaipėdoje pastatyta SGD paskirstymo stotis, kuri leidžia uostamiesčiui tapti SGD vertės grandinės ašimi ir SGD paskirstymo centru, sujungiant keturias Baltijos jūros regiono valstybes į vieną SGD vertės grandinę. Projektui "Blue Baltics" iš fondo "Motorways of the Sea" programos iš viso skirta apie 15 mln. eurų, iš kurių apie 4 mln. eurų – KN.

"KN kartu su keturiais partneriais sukūrė unikalią vertės grandinę, kuri apima tiek aplinkai draugiško SGD kuro infrastruktūros plėtrą, tiek ir šio kuro distribucijos galimybes. "Energy Globe Award" apdovanojimas yra svarbus ir įkvepiantis įvertinimas už sėkmingą bendradarbiavimą su partneriais siekiant užtikrinti aukštus aplinkosauginius standartus Baltijos jūroje. Svarbu pažymėti, kad Klaipėdoje sukurta SGD mažos apimties paskirstymo infrastruktūra naudą neša ne tik aplinkosauginiu požiūriu, bet ir yra reikšminga SGD vertės grandinės dalis, kurios vystymasis sudaro galimybę vystyti papildomas veiklas ir taip mažinti Klaipėdos SGD terminalo išlaikymo kaštus visiems dujų vartotojams“, – sako KN Klaipėdos SGD tarnybos direktorius Arūnas Molis.

Apdovanojimu siekiama atkreipti dėmesį į inovatyvius sprendimus, sprendžiančius aktualiausias aplinkosaugos problemas – išteklių trūkumą, oro ir vandens taršą, eroziją, neigiamus klimato pokyčius. Anot apdovanojimo iniciatorių, tokiu būdu verslas skatinamas atkreipti dėmesį į aplinkosaugines problemas galinčius spręsti inovatyvius sprendimus.

Daugiau informacijos: media@kn.lt
Nuotraukoje – "Energy Globe Award Lithuania 2019" apdovanojimo sertifikatą KN Klaipėdos SGD tarnybos direktoriui Arūnui Moliui įteikia Austrijos ambasados Ekonomikos patarėja Ingrid Valentini-Wanka.

Apklausa
X apklausa