Sėkmingas lapkritis Klaipėdos uoste leidžia tikėtis išskirtinio metinio rezultato

2020 12 09
Sėkmingas lapkritis Klaipėdos uoste leidžia tikėtis išskirtinio metinio rezultato

Klaipėdos uosto krova, nesėkmingai startavusi metų pradžioje, nuo metų vidurio įgavo pagreitį. Ypač sėkminga vasaros pabaiga ir visas ruduo – uosto krovos apyvarta kiekvieną mėnesį buvo didesnė nei 4 mln. tonų.   

„Žvelgiant į praėjusius metus, pernai lapkritį uosto krova buvo mažiausia, o šiemet ji yra viena didžiausių – perkrauta 4,3 mln. tonų krovinių. Tai leidžia tikėtis, kad šiais nelengvais ir iššūkių kupinais metais Klaipėdos uosto įmonių suminė krovos apyvarta bus didžiausia per visą uosto veiklos laikotarpį. Tai ypač didelis pasiekimas, nes ne tik mūsų regiono uostai, bet ir daugelis Europos uostų šiemet turi mažesnę apyvartą nei pernai“, – pasakojo Artūras Drungilas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius. 

Šį lapkritį daugiausiai krauta birių krovinių – jų krova augo daugiau kaip 50 proc., palyginus su praėjusių metų lapkričiu. Ryškiausias augimas fiksuotas žemės ūkio produktų, ypač grūdų, krovoje. Dėl gausaus šių metų derliaus lapkritį per Klaipėdos uostą grūdų krauta dvigubai daugiau nei praėjusių metų lapkritį. Optimizmo suteikia ir  gausėjantis generalinių krovinių kiekis. Nežymiai augo konteinerių apimtis, dešimtadaliu daugiau fiksuota ro-ro krovinių.

„Šie metai nėra konteinerinių uostų metai. Dėl sumenkusios vartojimo prekių paklausos daugelyje Europos uostų, kurie specializuojasi konteinerių krovoje, yra fiksuojami apyvartos kritimai. Klaipėdos uosto įmonės yra efektyviai paskirsčiusios paslaugas, specializuojamasi net 10 skirtingų krovinių grupių. Todėl konteinerių apyvartos sumažėjimas Klaipėdos uoste sėkmingai buvo kompensuotas birių ir skystų trąšų, SGD, grūdų, rūdos, metalo laužo ir ro-ro krovos augimu“, – įžvalgomis dalijosi A. Drungilas.

Per pirmus vienuolika šių metų mėnesių Klaipėdos uoste perkrauta 43,5 mln. tonų krovinių, o tai yra 2,3 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Krovos apyvartą labiausiai didino birieji produktai – trąšos ir grūdai. 
Apklausa
X apklausa