Klaipėdos uoste nauja konteinerinė linija

2021 03 19
Klaipėdos uoste nauja konteinerinė linija

Klaipėdos uoste prisišvartavo pirmasis norvegų konteinerinės linijos "Viasea Shipping“ laivas. Nuo šiol tai bus reguliarus šios linijos maršrutas Klaipėda–Gdynė (Lenkija)–Oslas (Norvegija).

Bendradarbiavimo sutartį su norvegų konteinerine linija "Viasea Shipping“, kuri užsiima konteinerių gabenimu tarp Europos, Baltijos jūros ir Norvegijos uostų, pasirašė Klaipėdos konteinerių terminalas (KKT). Terminalas jau priėmė ir pirmąjį linijos laivą "Greetje“, kuris gali plukdyti iki 658 TEU konteinerių. Laivas kursuos maršrutu Klaipėda–Gdynė–Oslas, į Klaipėdą užsuks kiekvieną ketvirtadienį.

"Pasaulines konteinerių krovos tendencijas vis dar gana sunku prognozuoti. Norvegai pasirinko KKT kaip patikimą ir ilgametę patirtį turintį partnerį. Naujos konteinerinės linijos svarbios ne vien konteinerių krovos apimties aspektu, naujų linijų atėjimas į Lietuvą suteikia daugiau galimybių eksportuotojams ir ekspeditoriams, nes plečiasi krovinių vežimo geografija, atsiranda naujas maršrutas krovinius klientams pristatyti greičiau, – teigia KKT generalinis direktorius Vaidotas Šileika.

Pernai Klaipėdos uoste, kaip ir daugelyje uostų pasaulyje, konteinerių krova mažėjo. KKT krauta 433 889 TEU, 7 % mažiau negu prieš metus. Tačiau geras generalinių krovinių rezultatas  ir pagreitį įgavusi ro-ro linija padėjo pasiekti 5,75 mln. tonų metinę krovinių apyvartą ir 2 % viršyti 2019 metų rezultatą. 2020 m. prie KKT krantinių krauti 1 035 laivai,  tai 10 % daugiau negu 2019 m. ir sudarė 16 % visų į Klaipėdos uostą atplaukusių laivų.

Prieš 27 metus įkurta įmonė yra konteinerių krovos pradininkė Lietuvoje. Šiuo metu įmonė valdo du specializuotus krovos terminalus, siūlančius itin platų paslaugų asortimentą. KKT terminalai per metus priima daugiau nei 1 000 laivų ir gali perkrauti daugiau kaip 6 mln. tonų įvairių krovinių. Tarp KKT klientų – didžiausios pasaulyje laivybos linijos, gabenančios konteinerius per Klaipėdos uostą.
KKT informacija

Apklausa
X apklausa