Dėl planinių techninės priežiūros darbų laikinai stabdoma SGD terminalo veikla

2021 04 23
Dėl planinių techninės priežiūros darbų laikinai stabdoma SGD terminalo veikla

Nuo šiandien, balandžio 23 d. 12 val., iki gegužės 1 d. 7 val. dėl suplanuotų įrangos techninės priežiūros ir remonto darbų laikinai stabdoma suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo veikla ir nevykdomas gamtinių dujų tiekimas į gamtinių dujų perdavimo sistemą.

Šiuo periodu bus stabdomas išdujinimas iš laivo-saugyklos „Independence“ tam, kad būtų atlikti suplanuoti techninės priežiūros ir remonto darbai ne tik SGD terminalo krantinėje, bet ir dujų apskaitos stotyje (Kiškėnų k.), iš kurios gamtinės dujos perduodamos į gamtinių dujų perdavimo sistemą. Taip pat vienai dienai iš savo įprastos vietos bus patrauktas ir laivas-saugykla "Independence“ tam, kad būtų galima atlikti aukšto slėgio gamtinių dujų perdavimo rankovių darbinių parametrų patikrinimą.

Suplanuotus gylio matavimus, atmušų patikrą ir kitus darbus atliks ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Laivas-saugykla balandžio 29 d. bus prišvartuotas prie „Klaipėdos Smeltė“ valdomos krantinės. Į įprastą vietą "Independence“ planuojama sugrąžinti balandžio 30 d.

Be jau paminėtų, bus atliekami ir kiti įvairių sistemų patikrinimo bei techninės priežiūros darbai. Visi darbai SGD terminale bus atliekami pagal viešai skelbiamą grafiką.

"SGD terminalas yra technologinis įrenginys, kuriam būtina reguliari priežiūra bei techninis aptarnavimas. Siekiame, kad suplanuotų pagal grafiką darbų apimtis būtų maksimali ir atliekama preciziškai bei operatyviai, dujų tiekimą atnaujinant kaip įmanoma greičiau. Darbus atliks ne tik KN darbuotojai, bet ir rangovai iš Lietuvos ir Vokietijos. Darbai bus organizuojami laikantis visų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijų“, - komentuoja Dainius Čiuta, KN Terminalų valdymo tarnybos direktorius.

Daugiau informacijos: media@kn.lt

Apklausa
X apklausa