Nuo gegužės – nauji reikalavimai dulkėtumui mažinti

2021 04 30
Nuo gegužės – nauji reikalavimai dulkėtumui mažinti

Nuo gegužės 1 d. įsigalioja nauji reikalavimai dulkėtumui mažinti laikant, kraunant ir vežant palaidas kietąsias medžiagas.

Aplinkos ministro įsakyme dėl minimalių reikalavimų dulkėtumui mažinti laikant, kraunant, vežant palaidas kietąsias medžiagas nustatyta, kad įmonės, vykdančios veiklą ne uždaru būdu, privalės užtikrinti, jog tokios medžiagos nepatektų už jų teritorijų ribų.

"Kiekviena įmonė kiekvienam kroviniui turi taršos leidimą (dokumentą, apsprendžiantį, kokia įtaka aplinkai galima), kai toks yra būtinas, ir tokios įmonės veikla turi atitikti šio leidimo reikalavimus. Yra kontroliuojančios institucijos ir, jeigu įmonės nesilaikys šių reikalavimų, suprantama, kad pagal naują tvarką tokios įmonės arba turės imtis papildomų priemonių savo veikloje, arba tokią krovą riboti, netgi ją nutraukti. Kitokių išlygų turbūt nebus. Įmonės privalo laikytis nustatytų reikalavimų. Uostas yra būtinas valstybės ekonomikai, bet istoriškai susiklostė, kad jis yra miesto centre ir turi siekti ir būti draugiškas aplinkai“, – teigia Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Nauji reikalavimai nuo gegužės mėnesio įsigalioja įmonėms, jau vykdančioms veiklą, o tokio pobūdžio veiklą pradedančiam verslui jie taikomi jau nuo šių metų kovo 1 d.

Apklausa
X apklausa