Uosto terminalai ir per pandemiją sėkmingai tiesia Lietuvai kelius į pasaulio rinkas

2021 05 25
Uosto terminalai ir per pandemiją sėkmingai tiesia Lietuvai kelius į pasaulio rinkas

Lietuvos verslo ir pramonės bendruomenė įvertino Klaipėdos jūrų krovinių kompaniją „Bega“ už indėlį į Lietuvos eksporto plėtrą bei įdirbį teikiant jūrų uosto paslaugas šalies eksportuotojams. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) metinėje konferencijoje uosto įmonei skirta nominacija "Metų eksportuotojas-2020“.

"Galime tik pasidžiaugti, kad Lietuva daug ką nustebino savo ekonomikos atsparumu pandemijai, sutrikus pasaulinei tiekimo grandinei, paskelbus karantiną. Kaip ir ankstesnių krizių atvejais, eksportas išliko viena reikšmingiausių mūsų ekonomikos varomąja jėga. Pandemijos metu Lietuvos pramonės įmonės išlaikė panašias eksporto apimtis kaip ir 2019-asiais“, – sako LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Pasak kompanijos "Bega“ generalinio direktoriaus Laimono Rimkaus, savo veiklą pradėjusi nuo Lietuvos pramonės įmonių eksportuojamo cemento, trąšų ir kitų produktų krovos į laivus, šiuo metu įmonė ir toliau sėkmingai teikia paslaugas šios produkcijos gamintojams. Tuo tikslu kompanijoje yra pastatyti modernūs specializuoti eksporto terminalai. Vienas naujausių – Cemento eksporto terminalas - yra vienintelis toks Klaipėdos uoste. Krova jame vyksta be jokio krovinio sąlyčio su aplinka, panaudojant uždaras pneumatines transportavimo sistemas.  Be to, per paskutinį dešimtmetį ženkliai išaugo lietuviškos žemės ūkio produkcijos, daugiausiai – grūdų, eksportas. Siekdama sudaryti palankias sąlygas šio segmento plėtrai, „Bega“ yra pastačiusi vieną didžiausių ir moderniausių žemės ūkio produktų krovos terminalų Baltijos jūros regione
Nuo 1992 m. įmonė į krovos komplekso infrastruktūrą, techniką, technologijas, aplinkosaugines priemones ir įvairias inovacijas jau yra investavusi per 300 mln. eurų.

Anot L. Rimkaus, keleri pastarieji metai parodė, kad šimtamilijoninės investicijos pasiteisino, nes visi sukurti krovos pajėgumai yra efektyviai išnaudojami ir sėkmingai tarnauja tiek Lietuvos pramonės produkcijos eksportui, tiek žaliavų importui. Įmonė ir toliau investuoja į savo veiklos tobulinimą, daugiausiai dėmesio šiuo metu yra skiriama procesų skaitmenizavimui, inovatyvių žaliųjų technologijų diegimui, iškastiniu kuru varomo transporto konversijai į elektrinius įrenginius ir pan. 
"Bega“ informacija

Apklausa
X apklausa