Tvarios ateities kūrėjų laboratorijoje ir Klaipėdos uosto technologijos

2021 05 27
Tvarios ateities kūrėjų laboratorijoje ir Klaipėdos uosto technologijos

Lietuvos jūrų muziejaus prieigose vykstančioje tvarios ateities kūrėjų laboratorijoje "14 m3 2050 Baltijos. Distopija ar realybė?“ dalyvauja ir uostamiesčio įmonės, verslo organizacijos, kurios dalijasi patirtimi, kaip savo veikloje taiko aplinką tausojančias priemones. Jaunimui skirtame renginyje uoste naudojamas inovacijas ir technologijas pristatė ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

"Neatsitiktinai šis renginys vyksta Jūrų muziejuje, kurio gyventojai mus džiugina, tačiau jie labai jautrūs mūsų kiekvieno veiklai, mūsų santykiui su gamta ir aplinka. Prieš keletą dienų tvarkėme uosto kaimynystėje esantį Smeltės botaninį draustinį – per valandą surinkome sunkvežimį šiukšlių. Imi galvoti, kas visa tai paliko? Galima manyti, kad gamta susitvarkys pati, bet tai yra labai brangus "rangovas“. Turime suprasti, kad darnumas su aplinka priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Noriu palinkėti, kad posakis "po manęs nors ir tvanas“ virstų „po manęs švariau, šviesiau, tyliau“, – sako Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Renginyje buvo galima iš arti susipažinti, kokias priemones ir technologijas Uosto direkcija naudoja aplinkosaugai užtikrinti. Likviduoti uosto akvatorijoje atsiradusią taršą yra viena iš Uosto direkcijos užduočių. Čia svarbu laikas ir greitis.  Uosto direkcija siekia, kad tokių atvejų būtų kuo mažiau – uoste statomi davikliai, leidžiantys nedelsiant užfiksuoti teršalų išsiliejimą, kuo greičiau sustabdyti jų plitimą ir padėti aplinkosaugininkams nustatyti teršėjus. Nuolat ieškoma priemonių vandens ir oro stebėsenai pagerinti. Prie krantinės prišvartuoto naftos surinkimo ir narų laivo „Naras“ įgula demonstravo naftos produktų surinkimo įrangą, moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su uosto stebėsenos sistema PortGis.

Lietuvos jūrų muziejaus renginys yra projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ dalis. Anot renginio organizatorių, tvarios ateities kūrėjų laboratorija – praktinė ekoforumų tąsa. Joje apsilankiusieji turi progą pažinti, pamatyti, išbandyti tvarias šiuolaikines technologijas ir veiklas, kurias pristatys įmonės, organizacijos, mokslo įstaigos. Muziejus ir ekoentuziastai tikisi, kad bendradarbiaujant su verslo, mokslo institucijomis, mokyklomis, moksleiviais, savanoriais pavyks atkreipti visuomenės dėmesį ir pakviesti susimąstyti apie gamtą bei keisti nedraugiškus gamtai kasdienio gyvenimo įpročius.

Apklausa
X apklausa