Seimo ekonomikos komitetui pristatytos Klaipėdos uosto aktualijos

2021 06 11
Seimo ekonomikos komitetui pristatytos Klaipėdos uosto aktualijos

Pirmajam šiemet išvažiuojamajam LR Seimo ekonomikos komiteto posėdžiui pasirinktas Klaipėdos jūrų uostas. Komiteto nariai supažindinti su aktualiausiais uosto klausimais.

"Susipažįstame su Klaipėdos uostu, džiaugiamės uosto plėtra ir krovinių srautų didėjimu. Taip pat išgirdome ir įvairių uosto sektorių problematiką – reikia surasti žemės mokesčio tinkamą formą ir formulę, kad uostas išliktų konkurencingas, buvo išsakyti jūrininkų socialiniai ir kiti klausimai. Uosto laukia iššūkiai dėl geopolitinės situacijos, būtina numatyti galimybes kompensuoti krovinių praradimus, jei tokių būtų“, – teigė Seimo ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius.

Komiteto nariams pristatyti uosto valdymo principai, investavimo politika, vykdomi ir planuojami uosto vystymo projektai.

„Dar balandžio mėnesį nuotoliniame Seimo ekonomikos komiteto posėdyje pristatėme uosto veiklą bei aplinkinę situaciją, ir štai po daugiau nei mėnesio turime dar vieną posėdį. Pagrindinis mūsų tikslas buvo užsitikrinti komiteto paramą ir palaikymą dėl uosto investicijų, tolimesnio projektų vystymo. Pasirinktas labai geras posėdžio formatas, nes jame dalyvavo ir uosto krovos, laivų statybos bei laivų savininkų atstovai. Buvo išsakyti ir išgirsti aktualiausi klausimai“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Dalyvauti Seimo ekonomikos komiteto posėdyje buvo pakviesti Klaipėdos miesto savivaldybės, Klaipėdos LEZ, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos, Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų, Lietuvos laivų savininkų asociacijų vadovai.

Apklausa
X apklausa