Uosto direkcija stiprina oro taršos stebėseną: uoste plečiamas daviklių tinklas

2021 06 17
Uosto direkcija stiprina oro taršos stebėseną: uoste plečiamas daviklių tinklas

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija įvairiose uosto vietose diegia oro kokybės parametrų stebėjimo sistemą. Taip siekiama sustiprinti oro taršos stebėseną ir operatyviau reaguoti į galimus nuokrypius.

Dalyvaudama tarptautiniame projekte „South Baltic Small Ports as Gateways towards Integrated Sustainable European Transport System and Blue Growth by Smart Connectivity Solutions“ (Connect2SmallPorts) Uosto direkcija įsigijo ir įrengė penkis kietųjų dalelių ir triukšmo daviklius. Sutartis dėl oro kokybės stebėjimo sistemos įsigijimo pasirašyta su UAB „IAMUS inovacijos“.

„Dalyvaujame tarptautiniame projekte „Connect2SmallPorts“, kurio viena iš krypčių yra darnumas ir aplinkosauga. Iki šiol oro taršos matavimo stotelės labiau buvo koncentruotos šiaurinėje ir centrinėje uosto dalyje. Dabar įsigytus daviklius pastatėme įvairiose vietose ties uosto riba, kad būtų galima operatyviau reaguoti į viršytas normas. Stotelės naudoja naujovišką, specializuotą daiktų internetui, duomenų perdavimo technologiją“, – teigia Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

„Connect 2 Small Ports“ projekto tikslas yra paremti Pietų Baltijos mažų ir vidutinių uostų plėtrą, padedant jiems įgyvendinti skaitmeninius sprendimus, kurie uostams suteiks konkurencinį pranašumą ir naujas galimybes aplinkosaugos srityje. Projekto metu didelis dėmesys skiriamas  kuriamoms skaitmeninėms technologijoms: daiktų internetui (IoT) ir „Blockchain“. Naudojant juos didės transporto našumas ir aplinkos tvarumas.

Projekte dalyvauja bemaž dešimt partnerių iš Vokietijos, Švedijos, Lenkijos ir Lietuvos, iš jų trys jūrų uostai.

Projektas finansuojamas iš 2014–2020 m. „Interreg“ Pietų Baltijos regiono programos lėšų. Uosto direkcijos biudžetas – 166 250 Eur, iš jų nuosavos lėšos sudaro 24 937 Eur.Apklausa
X apklausa