Gimnazistai „matavosi“ specifines, uostamiesčiams būdingas profesijas

2021 06 18
Gimnazistai „matavosi“ specifines, uostamiesčiams būdingas profesijas

Klaipėdos Baltijos gimnazijos universitetinės inžinerinės klasės gimnazistai, padedami Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos specialisto, sukūrė laivų atvykimo programėlę. Tai šių metų Baltijos gimnazijos ir Uosto direkcijos bendradarbiavimo rezultatas.

Uosto direkcijos elektronikos specialistas Žilvinas Atkočiūnas dirbo su devyniais gimnazistais – Klaipėdos Baltijos gimnazijos pirmos klasės jaunaisiais inžinieriais. Nuotoliniuose susitikimuose, bendro darbo metu ir gimė laivų atvykimo programėlė. Gimnazistai susipažino su tam tikromis sistemomis, algoritmais, taip pat sužinojo ir galėjo patys išbandyti jūrinį radijo ryšį bei kitas specifines sritis.

„Kurdami programėlę gimnazistai susipažino nuo A iki Z kaip tai yra daroma. Žinoma, dar galėtume tikslinti ir tobulinti šį mūsų „produktą“, bet tai paliekame ateičiai. Neabejoju, kad ši bendradarbiavimo patirtis buvo naudinga abiem pusėms – moksleiviai įgijo nemažai žinių, kurios pravers gilinantis į IT, man pačiam irgi buvo įdomu. Gaila, kad dėl pandemijos negalėjome bendrauti gyvai. Manau, kad norėdami sudominti jaunus žmones jūrinėmis, uostinėmis profesijomis, turėtume tęsti tokį bendradarbiavimą ir jį dar labiau gilinti“, – sako elektronikos specialistas Žilvinas Atkočiūnas.

Praėjusį rudenį tarp Uosto direkcijos ir Baltijos gimnazijos buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Ji numato, kad gimnazijos moksleiviai įmonėje turi galimybę atlikti projektinius darbus, kuriuos kuruoja mentoriai – paskirti Uosto direkcijos specialistai. Moksleiviams taip pat buvo sudaromos sąlygos iš arčiau susipažinti su įmonėje kuriamais ir diegiamais IT sprendimais. Vienas iš bendradarbiavimo tikslų – iš arčiau moksleivius supažindinti su uosto profesijomis bei jaunus žmones paskatinti jas rinktis. Apklausa
X apklausa