Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija akcine bendrove taps 2023-iaisiais

2021 06 30
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija akcine bendrove taps 2023-iaisiais

Lietuvos Respublikos Seimas šiandien priėmė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pertvarkymo į akcinę bendrovę įstatymą. Nuo 2023 m. sausio 2 dienos Uosto direkcija taps akcine bendrove, kurios 100 procentų akcijų valdys valstybė.

„Apie VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, kuri šiemet mini savo veiklos 30-metį, pertvarkymą į akcinę bendrovę, kalbama jau kelerius metus. Pertvarkai esame pasirengę, priimtą įstatymą įgyvendinsime pagal savo kompetenciją. Iki 2023-iųjų dar turime atlikti ne vieną privalomą darbą, kad sklandžiai pereitume prie naujos įmonės valdymo formos“, – sako Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai tapus akcine bendrove, atsiras galimybė kurti dukterines įmones, lengviau investuoti ir disponuoti tam tikru turtu.

Pertvarkyti įmonę į akcinę bendrovę buvo nuspręsta po to, kai Lietuva įstojo į tarptautinę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO). Ši organizacija rekomendavo Lietuvai sumažinti valstybės įmonių skaičių, pertvarkant jas į akcines bendroves.

Apklausa
X apklausa