Ukrainos infrastruktūros ministro vizitas Klaipėdos uoste – žingsnis link glaudesnio bendradarbiavimo

2021 07 07
Ukrainos infrastruktūros ministro vizitas Klaipėdos uoste – žingsnis link glaudesnio bendradarbiavimo

Pirmo oficialaus vizito į Klaipėdos jūrų uostą atvykęs Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas pakviestas iš arčiau susipažinti su vieninteliu Lietuvos jūrų uostu, vizito metu taip pat aptartos glaudesnio bendradarbiavimo galimybės.

„Vertinant Ukrainos prekybos perspektyvas, tiek jos pramonę, tiek vartojimo rinką, neabejoju, kad Klaipėdos uostas sulauks vis didesnio šios šalies krovinių kiekio. Galimybės yra didelės ir Klaipėda tikrai gali būti tiltu Ukrainos kroviniams į Vakarų Europą ir tolimesnes pasaulio šalis. Neabejoju, kad mūsų bendradarbiavimas vystysis“, – sakė Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Vizito metu surengtoje ekskursijoje hidrografiniu laivu „Lotas“ Ukrainos infrastruktūros ministras apžiūrėjo uosto infrastruktūrą – konteinerių paskirstymo centrus, uoste veikiančių krovos įmonių krantines, suskystintųjų gamtinių dujų terminalą „Independence“. Ukrainos ministrui taip pat pristatytas laivų statybos ir remonto sektorius bei „Klaipėdos naftos“ veikla, bangolaužių rekonstrukcijos projektas, uosto jungtys su sausumos keliais, Klaipėdos uosto ir „Lietuvos geležinkelių“ bendradarbiavimas. Oleksandras Kubrakovas apsilankė Centriniame Klaipėdos ir Kruizinių laivų terminaluose, stebėjo puspriekabių pakrovimo ant traukinio demonstraciją.

Vizitą iniciavo šių metų kovo 18 dieną Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio ir buvusio Ukrainos infrastruktūros ministro Vladyslavo Kryklii Kijeve pasirašytas ketinimų protokolas dėl bendradarbiavimo keleivių ir krovinių vežimo geležinkelių transportu ir skaitmeninių leidimų vykdyti tarptautinį keleivių ir krovinių vežimą kelių transportu srityse.

Ukrainos kroviniai 2020 m. sudarė 0,9 proc. visų krovinių, kraunamų Klaipėdos uoste. Pagrindiniai kroviniai – augalinės kilmės produktai (grūdai ir kukurūzai), mineralinės ir cheminės trąšos, kietasis mineralinis kuras (granulės iš saulėgrąžų pluošto išspaudų).

Apklausa
X apklausa