Uosto direkcija Jūros šventėje: nuo jūrinės eisenos, pagrindinio koncerto iki fejerverko

2021 07 23
Uosto direkcija Jūros šventėje: nuo jūrinės eisenos, pagrindinio koncerto iki fejerverko

Jau šiandien Klaipėdos miestą sveikina išskirtinė Jūros šventė. Šiais metais veiklos 30-metį mininti VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pirmą kartą istorijoje tampa pagrindiniu Jūros šventės partneriu ir dovanoja klaipėdiečiams ir miesto svečiams didžiuosius renginius.

Liepos 23-oji, penktadienis, išskirtinai jūriška ir skirta gražiausioms uosto istorijoms. Nuo didžiosios Jūros šventės eisenos iki gražiausių muzikinių akordų ir įspūdingo fejerverko – penktadienis švenčiamas kartu su Klaipėdos uostu.

„Šiemet jau 62-ąjį kartą vyksianti Jūros šventė, kurios tema – pasiilgto miesto istorijos, visus mus kviečia keliauti, atrasti ir sužinoti tai, ko dar negirdėjote apie 30-metį minintį nepriklausomą Klaipėdos uostą, miesto simbolius, jo žmones. Tikrai tikiu, kad visi esame išsiilgę gyvo bendravimo, kelionių, atradimo ir pažinimo jausmo, tad kviečiu Jus Jūros šventės metu susipažinti su įspūdingiausiais burlaiviais, dalyvauti gražiausiuose renginiuose ir nuspalvinti šventę puikiomis emocijomis“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Didžioji šventės eisena sugrįžta

Penktadienį 18 val. į miestą ir jo šurmulį grąžinama didžioji Jūros šventės eisena. Vienas svarbiausių ir jūriškiausių šventės akcentų šį kartą suburs gausų būrį įmonių bei organizacijų, stebins spalvomis ir energingais orkestrų garsais.Atsižvelgiant į blogėjančią COVID-19 situaciją, eisenos dalyviai prašomi saugoti save ir kitus, būti atsakingi. Norint išlaikyti saugius atstumus ir užtikrinti patogų rikiavimąsi, pakeista eisenos rikiuotės vieta – ja pasirinkta Universiteto alėja šalia Klaipėdos universiteto centrinių rūmų.

Žengdami priekyje miestą sveikins Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, eisenos globėjas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.Eisenos dalyviai žygiuos Herkaus Manto g., Naujojo Sodo g., Pilies g. ir pasuks į Kruizinių laivų terminalą. Šį kartą jūrinės Klaipėdos miesto bendruomenės eiseną papildys ir „Baltic Regatta 2021“ burlaivių įgulos, kurios savo triukšmingais ir spalvingais pasirodymais suteiks dar daugiau žavesio ir jūriškumo.
Eisenai finišavus, 19.30 val. Kruizinių laivų terminalo scenoje vyks oficiali Jūros šventės 2021 atidarymo ceremonija ir eisenos dalyvių apdovanojimas.

Įspūdingas penktadienio koncertas

Penktadienio dovanos Jūros šventės svečiams kartu su didžiąja jūrine eisena tik prasidės. Iš karto po oficialaus Jūros šventės atidarymo, Kruizinių laivų terminale skambės pasiilgtos muzikos akordai. Šventinį vakarą, kuris pratęs uostui dedikuotos dienos tematiką, 20.00 val. scenoje susirinkę svečiai išvys grupę „Sisters on Wire“.21.30 val. scenoje pasirodys „Eurovizijos“ dalyviai „The Roop“ su Vaidotu Valiukevičiumi, kurie jau antrus metus savo energija užbūrę ne tik Lietuvą, bet ir Europą.23.00 val. vakarą vainikuos scenos grandas, pirmą kartą papildantis Jūros šventės muzikinę programą, Kastytis Kerbedis. Lietuvos estrados žvaigždės pasirodymas neabejotinai taps vienu laukiamiausių Jūros šventės akcentų.

„Klaipėda yra mano vienas iš dviejų mylimiausių miestų, todėl labai džiaugiuosi, kad galėsiu su visais klaipėdiečiais ir miesto svečiais švęsti įspūdingą Jūros šventę. Ir šį kartą šventė yra dviguba, nes kartu švęsime ir Klaipėdos jūrų uosto direkcijos 30-metį! Manau, kad šį savaitgalį švęs visa Lietuva!“ – sako Kastytis Kerbedis.
Vidurnaktį dangų nušvies Uosto direkcijos dovanojami fejerverkai.

Drakonų kovos – tarptautinės

Šeštadienį visi kviečiami į jau gražia tradicija ir neatsiejama Jūros šventės dalimi tapusias vikingų drakonų laivų lenktynes VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos taurei laimėti. Kasmet vis didesnio dalyvių ir žiūrovų susidomėjimo sulaukiančios drakonų valčių lenktynės šiemet žengia į antrą dešimtį.

Liepos 24-ąją net 40 drakonų laivų lenktynių komandų Dangės upėje bangas kels jau 11-ąjį kartą. Azarto lydimas kovas vandenyje šį kartą papildys ir svečiai iš užsienio – portugalų komanda, kurie savo energija ir azartu užkurs tikrą kovą.Šios varžybos neribojamos lyties ar amžiaus limitu. Vienintelis reikalavimas – dalyviai turi būti sulaukę pilnametystės, o pačios lenktynės vyksta 10-ies vietų drakonų laivais.

Apklausa
X apklausa