Uosto direkcija artėja prie šimtaprocentinio darbuotojų imuniteto koronavirusui

2021 09 15
Uosto direkcija artėja prie šimtaprocentinio darbuotojų imuniteto koronavirusui

Pasauliui stengiantis išsivaduoti iš koronaviruso pandemijos, kasdien auga pasiskiepijusių nuo šios ligos skaičiai. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje imunizacijos lygis džiugina ypač. Imunitetą nuo COVID-19 ligos jau turi daugiau nei 90 procentų darbuotojų, likusieji reguliariai testuojasi.

„Uosto direkcijos darbuotojų darbo specifika įpareigoja juos kasdien bendrauti ir nuolat palaikyti ryšį su rangovais, kitų įmonių atstovais, užsienio partneriais. Džiaugiuosi, kad didžioji dauguma įstaigos darbuotojų savo valia priėmė sprendimą skiepytis ir taip apsaugoti vieni kitus nuo ligos plitimo“, – sako Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas.

Prieš pusantrų metų smogus COVID-19 pandemijai, maždaug pusė Uosto direkcijos darbuotojų dėl darbo pobūdžio negalėjo vykdyti savo pareigų nuotoliniu būdu. Tai locmanai, navigacinės įrangos inžinieriai, dispečeriai, narai, jūreiviai, mechanikai ir kiti. Visgi buvo ieškoma sprendimų, kurie kaip įmanoma labiau juos apsaugotų nuo ligos. Laivų eismo tarnybos operatoriams darbo vietose buvo įrengtos skaidrios kabinos.

Klaipėdos uoste laivus taip pat imta įvedinėti nuotoliniu būdu. Klaipėda tapo vienu iš nedaugelio jūrų uostų Europoje, kuriame locmanai gali vykdyti operacijas ir nuotoliniu būdu. Nesant galimybės laivo įvesti per nuotolį, locmanams buvo sudarytos sąlygos iškvietimo laukti namuose, o ne darbo vietoje, kaip buvo įprasta.

Iš viso Uosto direkcijoje naudojama apie 30 įvairių skaitmeninių programų, kurios suteikė galimybę procesus uoste organizuoti nuotoliniu būdu.

Administracijos darbuotojai, kurių darbo pobūdis jiems leido dirbti nuotoliniu būdu, dirbo iš namų. Jiems buvo sudarytos visos galimybės saugiai dirbti būnant namuose, suteiktos prieigos prie reikalingų sistemų.

Visos šios priemonės leido suvaldyti situaciją ir išvengti ligos protrūkių Uosto direkcijoje.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos darbuotojų darbo vietos pasikeitimas darbų eigai įtakos neturėjo – investicijų tempas nesustojo, suplanuoti projektai buvo įgyvendinami, pasirašytos reikalingos sutartys darbų organizavimui. Rekonstruojamos krantinės, organizuojami uosto gilinimo darbai, vyksta bangolaužių rekonstrukcijos darbai. Kad karantinas darbų eigai uoste įtakos neturėjo, liudija ir sėkmingai baigti 2020-ieji ir pasiekti rekordiniai krovos rezultatai. Geriausias visų laikų rezultatas pernai pasiektas net 4 krovinių kategorijose. Didžiausias augimas fiksuotas trąšų, grūdų, ro-ro, suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) segmentuose.

Nuo birželio 1 dienos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje darbas organizuojamas iš darbo vietų, išskyrus išimtinius atvejus, kai darbuotojai privalo izoliuotis, turi mažamečių vaikų ar yra ką tik pasiskiepiję. Nuo liepos 22 dienos Uosto direkcijoje buvo priimta tvarka, kuria imuniteto COVID-19 ligai neturintys darbuotojai privalo testuotis kas 7–10 dienų.

Apklausa
X apklausa