Klaipėdos uoste – civilinės saugos ir uosto apsaugos pratybos

2021 09 27
Klaipėdos uoste – civilinės saugos ir uosto apsaugos pratybos

Šiandien pietinėje Klaipėdos uosto dalyje Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija rengė civilinės saugos ir uosto apsaugos pratybas tema „Ekstremalaus įvykio koordinavimas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste“.

„Pratybų metu bus imituojama situacija, jog UAB Klaipėdos konteinerių terminale įtartini žmonės darbuotojams grasina apie galimą sprogimą. Pratybose dalyvauja net 10 įvairių institucijų, kurios turės atlikti išminavimo darbus ir įtartinų žmonių paiešką, terminalo teritorijoje lokalizuoti imituojamą gaisro su cheminėmis medžiagomis židinį, uosto akvatorijoje vykdyti fiksuoto išsiliejusių naftos produktų surinkimo darbus, informuoti gyventojus ir atlikti kitus būtinuosius darbus įvykus ekstremaliajam įvykiui. Gyventojus patikiname, kad nėra ko baimintis, o pastebėjusius nekasdieniškus vaizdus ar išgirdusius bauginančius garsus, prašome reaguoti ramiai, nes tai tik pratybos“, sako Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas.

Šiomis pratybomis siekiama patikrinti skirtingų įmonių veiksmų suderinamumą, tobulinti informacijos perdavimą atsakingoms institucijoms ir gelbėjimo pajėgoms apie susidariusį ekstremalųjį įvykį, patikrinti esamą pasirengimą organizuoti ir vykdyti paieškos bei gelbėjimo darbus.

Apklausa
X apklausa