Teigiamai įvertinta Uosto direkcijos antikorupcijos vadybos sistema

2021 10 05
Teigiamai įvertinta Uosto direkcijos antikorupcijos vadybos sistema

Nacionalinio Italijos akreditacijos biuro „Accredia“ akredituota italų kompanija „RINA Services S.p.A.“ kartu su bendra Lietuvos–Vokietijos įmone UAB „TUV Uolektis“ atliko Uosto direkcijos antikorupcinės vadybos sistemos priežiūros auditą. Uosto direkcija buvo viena iš pirmųjų šalies valstybinio sektoriaus įmonių, kurioje įdiegta ir sertifikuota antikorupcinė vadybos sistema.

Audito metu buvo vertinama  Uosto direkcijoje įdiegtos antikorupcinės vadybos sistemos atitiktis ISO 37001:2016 standarto reikalavimams. Priežiūros audito metu buvo patvirtinta, kad Uosto direkcijoje antikorupcinės vadybos sistema veikia tiksliai. Antikorupcinės vadybos sistema Uosto direkcijoje vertinama jau antrus metus iš eilės.

„Uosto direkcijos antikorupcinės vadybos sistema apima rizikos valdymo priemones ir tuo pačiu metu leidžia laiku nustatyti korupcijos riziką visuose Uosto direkcijos veiklos procesuose ir, atlikus įvertinimą, leidžia pasirinkti proporcingas ir efektyvias kovos su korupcija bei kitas kontrolės priemones. Kaip konstatuota audito išvadose, antikorupcijos vadybos sistemoje Uosto direkcijoje skiriamas ypač didelis dėmesys darbuotojų mokymui. Šia sistema yra siekiama, kad kiekvienas darbuotojas būtų atsakingas už korupcijos prevenciją“, – sako Dainius Noreika, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Prevencijos ir rizikos valdymo skyriaus viršininkas.

Antikorupcinė vadybos sistema Uosto direkcijoje buvo įdiegta 2018 m., o po metų ši sistema buvo sertifikuota.

Apklausa
X apklausa