Uosto direkcijoje – Švedijos ambasadorė

2021 11 25
Uosto direkcijoje – Švedijos ambasadorė

Praėjusių metų rugsėjį Švedijos Karalystės ambasadorės Lietuvoje pareigas pradėjusi eiti J. E. Inger Buxton šiandien pirmą kartą lankėsi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje.

Ambasadorė, lydima Švedijos Karalystės garbės konsulės Klaipėdoje Vaidos Vaičaitienės, susipažino su vieninteliu Lietuvos jūrų uostu, jame vykdomomis veiklomis ir teikiamomis paslaugomis. Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas svečiams pristatė Klaipėdos jūrų uosto vystymo kryptis, vykdomus ir planuojamus projektus.

„Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo su Švedija jūrinio transporto srityje tikslas yra didinti esamus ro-ro krovinių srautus iš ar į Švediją, pritraukti naujas krovinių rūšis, ro-ro ir keleivinių keltų linijas. Ateities infrastruktūros projektai Klaipėdos uoste taip pat galėtų tapti mūsų bendradarbiavimo objektu“, – sako Uosto direkcijos vadovas A. Latakas.

Švedija – jūrinė valstybė, galinti pasigirti ne vienu uostu. Klaipėdos uoste yra dvi ro-ro linijos, jungiančios Klaipėdos ir Švedijos Karlshamno ir Treleborgo uostus. Krovinių srautai iš ir į Švediją Klaipėdos uoste 2020 metais sudarė 3 procentus visos uosto krovos. Daugiausia gabenta ro-ro krovinių, taip pat krauti medienos ir miškininkystės produktai, trąšos, cementas, naftos produktai.

Apklausa
X apklausa