Uosto direkcija – tarp gerosios valdysenos lyderių

2021 11 25
Uosto direkcija – tarp gerosios valdysenos lyderių

Valdymo koordinavimo centras (VKC) pristatė valstybės valdomų įmonių gerosios valdysenos indekso rezultatus bei įvertino labiausiai šioje srityje pasiekusias įmones. Valdysenos lyderiu už atskaitomybę įvertinta VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Tradiciškai valstybės valdomų įmonių gerosios valdysenos indekso rezultatų pristatyme paskelbtos ir specialios nominacijos, skirtos įvertinti įmonių pasiekimus konkrečiose gerosios valdysenos srityse. Sritis, kurioje indekso vertinimo metu VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pripažinta geriausia - atskaitomybė.

„Uosto direkcija, kaip valstybės įmonė, privalo būti atvira ir atsiskaityti visuomenei. Mūsų siekis yra, kad įmonės ataskaitos būtų ne tik viešai prieinamos, bet kad jos būtų ir maksimaliai aiškios, suprantamos ir kokybiškos. Finansinės veiklos ataskaitą jau keletą metų audituojama tarptautinės kompanijos ir yra rengiama pagal tarptautinius standartus. Dėkoju Valdymo koordinavimo centrui už šį svarų įvertinimą, taip pat noriu padėkoti visiems darbuotojams, kurių dėka šis apdovanojimas keliauja į Klaipėdą“, - sako Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

2019 m. Uosto direkcijos strateginis veiklos planas VKC buvo pripažintas vienu iš geriausių.

Anot VKC, jau beveik dešimtmetį Valdymo koordinavimo centro sudaromas valdysenos indeksas yra vienas pagrindinių įrankių, kuriuo vertinama VVĮ valdymo kokybė. Jis sudaromas atsižvelgiant į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijas, Nuosavybės gairių, Skaidrumo gairių ir Atrankos gairių nuostatas bei kitus VVĮ veiklą reglamentuojančius dokumentus ir geriausias pasaulines praktikas.

Apklausa
X apklausa