Majamyje – naujausios kruizinės laivybos tendencijos ir prognozės

2022 04 25
Majamyje – naujausios kruizinės laivybos tendencijos ir prognozės

Pastaraisiais metais pandemijai gerokai sukausčius keliones, šiandien vis daugiau ženklų, signalizuojančių apie atsigaunantį kruizinės laivybos sektorių. Naujausios tendencijos bei kitos aktualijos pristatomos kruizų sostinėje tituluojamame Majamyje, kur šiandien prasideda didžiausia pasaulio kruizinės laivybos paroda „Seatrade Cruise Global 2022“, truksianti bemaž savaitę.

Šiemet parodoje prisistato beveik penki šimtai dalyvių iš įvairių pasaulio šalių. Pernai nuotoliniu būdu parodos konferencijose bei individualiuose susitikimuose su laivybos linijomis dalyvavę Klaipėdos uosto atstovai šiemet Lietuvos uostamiestį pristato gyvai.

„Praėję dveji metai kruizinei laivybai buvo labai blogi – faktiškai ji buvo sustojusi. Ne išimtis ir Klaipėdos uostas, į kurį per šį laiką neatvyko daugiau nei pusantro šimto planuotų laivų. Šie metai žada staigų renesansą ir progą užsiimti tvirtas pozicijas. Manau, kad Klaipėdos jungtinės delegacijos dalyvavimas svarbiausioje kruizinės laivybos konferencijoje – parodoje ir aktyvus uosto pristatymas neleis likti šio svarbaus jūrinio verslo užribyje“, - teigia Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Lietuvos uostamiesčio delegacija didžiausiame pasaulio kruizų renginyje dalyvauja septynioliktą kartą. Tradiciškai parodos metu rengiama konferencija, kurioje pristatomos aktualiausios temos. Šįkart joje bus kalbama apie popandeminį atsigavimą, ekonominę įtaką kruizų sektoriui bei žaliąją kruizinę laivybą. Parodos metu vyksta kruizų asociacijų pristatymai, diskusijos, susitikimai bei derybos su kruizinių atstovais ir kt.

„Džiaugiamės, kad po dvejų metų pertraukos mūsų atstovai vėl dalyvauja parodoje Majamyje. Tiesa, įvertinus pastaraisiais metais negautas pajamas iš kruizinės laivybos, pasirinktas ekonomiškesnis dalyvavimo būdas – šįkart klaipėdiečių stendas yra perpus mažesnis, nei būdavo ankstesniais metais. Beje, panašiai parodoje dalyvauja ir kitų Europos valstybių kompanijos“, – sako Kristina Gontier, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė.

Parodoje „Seatrade Cruise Global 2022“ Lietuvos stende šįkart prisistato VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, UAB „Mėja Travel“, UAB „Klaipėdos kruizai“.

Klaipėdoje prieš dvi savaites startavęs kruizinės laivybos sezonas šiemet žada būti aktyvesnis – šiuo metu yra užsiregistravę per 70 laivų. Beje, vykstantis Rusijos karas prieš Ukrainą taip pat turi įtakos kruizinei laivybai – laivybos kompanijos pradėjo keisti savo maršrutus, kad aplenktų Rusijos uostus, tad dalį laivų nukreipė į Baltijos šalių uostus. Tai lėmė ir gerokai daugiau laivybos linijų registracijų į Klaipėdos uostą.


cruisemapper.com nuotr.

Apklausa
X apklausa