Uosto direkcijoje – delegacija iš Suomijos

2022 06 13
Uosto direkcijoje – delegacija iš Suomijos

Klaipėdos uostą prekybiniai ryšiai sieja su 67 pasaulio valstybėmis. Viena jų – Suomija. Šiandien su Klaipėdos uosto vystymo kryptimis, vykdomais ir planuojamais plėtros projektais susipažino Suomijos užsienio reikalų ministerijos sekretorė tarptautinės prekybos reikalams Nina Vaskunlahti, Suomijos ambasadorė J. E. Arja Inkeri Makkonen ir jas lydintis Suomijos garbės konsulas Klaipėdos regione Krister Castrén.

Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo su Suomija jūrinio transporto srityje tikslas yra didinti esamus krovinių srautus iš ar į Suomiją, pritraukti naujų krovinių rūšių. Ateities infrastruktūros projektai Klaipėdos uoste taip pat galėtų tapti bendradarbiavimo objektu.

Suomija – jūrinė valstybė, galinti pasigirti ne viena dešimtimi jūrinių uostų. Nors žiemą Suomijos uostus sukausto ledas, į juos įplaukiama pasitelkus ledlaužius, tad veiklos procesai Suomijos jūrų uostuose nenutrūksta ištisus metus. Jūrų uostai vaidina ypač svarbų vaidmenį šios šalies ekonomikoje. Apie 80 procentų Suomijos užsienio prekybos vykdoma jūra.

2021 m. Suomijos kroviniai Klaipėdos uoste siekė 1,2 mln. tonų. Daugiausia tai naftos produktai, trąšos, cementas, miškininkystės ir medienos ruošos produktai. Iš 67 pasaulio valstybių, su kuriomis Klaipėdos uostą sieja prekybiniai ryšiai, Suomija pagal krovinių kiekį yra 12-oje vietoje.

Apklausa
X apklausa