Klaipėdos uostas pristatytas parodoje ir konferencijoje TRANSRUSSIA 2013

2013 04 25
Klaipėdos uostas pristatytas parodoje ir konferencijoje TRANSRUSSIA 2013

2013 m. balandžio 23–26 d. Uosto direkcijos iniciatyva jau 13 kartą jungtiniu Klaipėdos uosto stendu buvo dalyvaujama VDNH parodų centre Maskvoje (Rusijos Federacija) vykusioje XVIII tarptautinėje transporto ir logistikos parodoje bei konferencijoje „TransRussia 2013“. Konferencijoje pranešimą skaitė Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

18-ąjį kartą surengta didžiausia kasmetinė Rusijos transporto paroda „TransRussia“ išlieka svarbiausias ir didžiausias visos transporto industrijos metų renginys Rytuose, kadangi čia sudarytos puikios galimybės užmegzti naujus kontaktus su potencialiais krovinių savininkais bei ekspedicinėmis ir transporto įmonėmis, susitikti su esamais klientais, tiesiogiai aptarti ir sužinoti apie šioje srityje vykstančius pokyčius ir tendencijas.

Nuo 1996 m. vykstantis renginys kasmet sulaukia didžiulio transportininkų iš viso pasaulio dėmesio, šiuo metu „TransRussia“ yra tituluojama pagrindiniu transporto ir logistikos metų įvykiu Rusijos, NVS šalių ir Baltijos valstybių rinkose. Skelbiama, kad 2013 m. parodoje dalyvavo 523 eksponentai iš 29 šalių.

Šiame renginyje buvo pristatyti visi transporto grandinės elementai: transporto ir logistikos paslaugos, techniniai resursai, galimybės, telematika ir informacinės technologijos.

Tradiciškai konferencijoje pranešimus skaitė Rusijos Federacijos susisiekimo ministerijos, geležinkelių, didžiausių laivybos kompanijų, krovinių savininkų, ekspedijavimo kompanijų atstovai. Pranešimą konferencijoje „TransRussia 2013“ skaitė Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus. Pranešimo tema „Baltijos jūros uostų konkurencija dėl tranzitinių krovinių pervežimo“. Parodoje ir konferencijoje taip pat dalyvavo LR susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas.

Jau tryliktą kartą Uosto direkcija inicijuoja ir koordinuoja Klaipėdos uosto galimybių pristatymą parodoje Maskvoje bendru stendu. Jungtinėje 90 kv. m dydžio uosto ekspozicijoje šiemet dalyvavo šios įmonės: VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ (KLASCO), UAB KJKK „Bega“, UAB Klaipėdos konteinerių terminalas, UAB „Vakarų krova“, UAB „Krovinių terminalas“, UAB „Baltijos pervežimai“, UAB „BPA“, „Baltijos grupės“ įmonės (UAB „Globetransa“ ir „BG Shipping“), „Limarko“ grupės įmonės (UAB „Limarko jūrų agentūra“, UAB „Baltkonta“).

Klaipėdos uosto kompanijų susidomėjimas Rusijos rinka išlieka dėl šios šalies krovinių srautų potencialo. Stebimas kasmetinis krovinių srauto per Klaipėdą augimas: 2006 m. – 1,7 mln. tonų rusiškų krovinių, o 2007 m. – daugiau nei dukart – 3,6 mln. tonų rusiškų krovinių. 2008 metais dar didesni Rusijos krovinių srautai buvo gabenami per Klaipėdą (3,9 mln. t) dėl Rusijos vidaus geležinkelių tarifų didėjimo ir didžiulio Rusijos uostų užimtumo. 2009 metais dėl globalinio ekonominio nuosmukio Rusijos krovinių srautas šiek tiek sumažėjo – 3,3 mln. t, o 2010 metais rusiškų krovinių apimtis jau pradėjo augti – 3,62 mln. t, o 2011 m. sudarė šiek tiek daugiau – 3,84 mln. t. Klaipėdos uoste praėjusiais metais buvo perkrauta 2,77 mln. t rusiškų krovinių.

Apie renginį išsamiau


VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos
atstovė ryšiams su visuomene
Geda Mikaločienė
tel. (8 46)  499 708, mob. 8 615  30 536
El. paštas geda.m@port.lt

Apklausa
X apklausa