Birių krovinių paskirstymo centras (HUB) pradeda savo veiklą

2013 06 14
Birių krovinių paskirstymo centras (HUB) pradeda savo veiklą

2013 m. birželio 13 d. Klaipėdos uoste prie KJKK „Bega“ naudojamų krantinių buvo prišvartuotas laivas „Medi Kobe“. Laivas yra 224,99 m ilgio, 32,28 m pločio, 14,02 m maksimalios grimzlės ir atgabeno 50 280 tonų sojų išspaudų krovinį. Priimdamas šį krovinį birių krovinių paskirstymo centras (HUB) pradeda savo veiklą.

Iš prie krantinės Nr. 67 A prišvartuoto laivo didžioji krovinio dalis bus perpilta į 5–6 mažesnius laivus toliau gabenti į kitus Baltijos jūros uostus, dalis – į sandėlį, iš kurio sojos išspaudos bus išgabentos geležinkeliais. Iškrova 2 srautais vyks vienu metu.
Įmonės „Bega“ universalaus žemės ūkio produktų terminalo įranga yra suprojektuota ir pritaikyta tokiems krovos darbams.
Laivo „Medi Kobe“ priėmimas Klaipėdos uoste iš esmės reiškia, jog Klaipėdos uostas yra paruoštas birių krovinių paskirstymo centro (HUB) veiklai ir ją vykdo.

Primename, kad KJKK „Bega“ pirsas buvo priimtas naudoti š. m. vasario 19 d. Objektą už 51 999 991,38 Lt, įskaitant visas išlaidas ir mokesčius pastatė įmonė „Josef Möbius Bau-GmbH“.
Iki tol ši vieta uoste buvo išnaudojama iš dalies – prie jos buvo pjaustomi nurašyti laivai, kaupiamas metalo laužas. Krantinės 66a ir 67a suformuoja pirsą, skirtą krovos darbams. Pirso ilgis – 236,80 m, plotis – 30 m, gylis – iki 13 m (perspektyvoje – iki 14,5 m).
Po to, kai buvo rekonstruotos ir pratęstos krantines, atsirado papildomų galimybių krauti birius, generalinius ir skystus krovinius. Pirso operatorė Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ čia eksploatuoja pastatytą universalų žemės ūkio produktų eksporto ir importo terminalą, skirtą visų rūšių biriai žemės ūkio produkcijai: grūdams, įvairioms išspaudoms, rupiniams, granulėms, cukraus žaliavai ir kt. Technologiškai terminalas pritaikytas tiek eksportui, tiek ir importui, t. y. vienu metu galima krauti abiem kryptimis, o terminalo pajėgumai ir techninės galimybės leidžia įmonei vykdyti visavertes krovinių paskirstymo centro (HUB) funkcijas, t. y. priimti „Post panamax“ tipo laivus, atgabenusius didelius kiekius birių krovinių, kurie toliau bus paskirstyti mažesniais laivais po Baltijos uostus.


VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos
atstovė ryšiams su visuomene
Geda Mikaločienė
Tel. (8 46) 499 708, mob. 8 615 30 536
El. paštas  geda.m@port.lt

Apklausa
X apklausa