Įvyko 7-oji „Transportas ir logistika 2013“ specializuota transporto ir logistikos paroda

2013 10 10
Įvyko 7-oji „Transportas ir logistika 2013“ specializuota transporto ir logistikos paroda

2013 m. spalio 7–10 d. Minske (Baltarusijos Respublika) vyko Baltarusijos transporto savaitės renginiai: Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) organizuojamas tarptautinis Lietuvos–Baltarusijos forumas, VII tarptautinė transporto ir logistikos paroda ir konferencija „Transportas ir logistika“, VII Baltarusijos transporto ir logistikos kongresas ir daugelis kitų. Šiuose renginiuose dalyvavo VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius Artūras Drungilas.

Baltarusijos transporto savaitės renginių tikslas – kompleksiškai pristatyti visų rūšių transporto ir logistikos sistemas bei jų įrangą, keleivių ir krovinių pervežimo paslaugas, transporto informacines ir aptarnavimo sistemas. Šiuos renginius organizuoja Baltarusijos transporto ir ūkio ministerijos, „Baltarusijos geležinkeliai“, didžiausios Baltarusijos transporto asociacijos.

Baltarusijos transporto savaitė startavo spalio 7 d. Lietuvos verslo konfederacijos Lietuvos Ambasadoje Minske tarptautiniu Lietuvos–Baltarusijos forumu ir konferencija „Transporto koridorių tarptautinio konkurencingumo perspektyvos“. Valdžios ir verslo atstovai diskutavo apie tai, kokiomis priemonėmis galima būtų didinti Lietuvos ir Baltarusijos transporto sektorių konkurencingumą. Buvo aptarti galimi infrastruktūros projektai, techninės ar elektroninės priemonės, kurios paspartintų sienos kirtimo procedūras ir gerintų tranzito sąlygas. Klaipėdos uostą pristatė Uosto direkcijos rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius Artūras Drungilas.

Š. m. spalio 8–10 d. parodoje „Transportas ir logistika“ Minske Klaipėdos uostas pristatė savo galimybes bendrame stende septintą kartą, siekiant toliau plėtoti sėkmingą bendradarbiavimą su Baltarusijos eksportuotojais ir importuotojais, taip pat stiprinant Klaipėdos uosto ir jo kompanijų įvaizdį rinkoje, formuojančioje didžiausią pagal apimtį uosto tranzitinių krovinių srautą. Jungtinę uosto ekspoziciją inicijavo ir organizavo Uosto direkcija.

Jungtinėje 100 kv. m Klaipėdos jūrų uosto ekspozicijoje tradicinėje parodoje Minske šiemet dalyvavo 13 uosto įmonių: VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ (KLASCO), UAB KJKK „Bega“, UAB Klaipėdos konteinerių terminalas, UAB „Vakarų krova“, UAB „Krovinių terminalas“, UAB „Klaipėdos keleivių ir krovinių terminalas“, UAB „Baltijos pervežimai“, UAB „BPA“, „Baltijos grupės“ įmonės (UAB „Globetransa“, UAB „BG Shipping“, UAB „BG Logistics“), „Limarko“ grupės įmonės (UAB „Limarko jūrų agentūra“, UAB „Baltkonta“), UAB „Kaminera“, UAB „Pamario dvaras“.

Klaipėdos uosto įmonių dalyvavimas 2013 m. metų tarptautinėje transporto ir logistikos parodoje Transport & Logistics 2013, Minske, jungtiniame Klaipėdos uosto stende buvo finansuojamas VšĮ „Versli Lietuva“ vykdomų Įmonių grupinių eksporto iniciatyvų lėšomis. Įmonių grupinių eksporto iniciatyvų skatinimas yra viena iš VšĮ „Versli Lietuva“ Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamo  projekto „Galimybės verslui kurtis ir plėstis“ veiklų.

Spalio 9–10 d. vyko VII Baltarusijos transporto ir logistikos kongresas, kuriame apsilankė ir dauguma Klaipėdos uosto įmonių vadovų ir atstovų, o Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus buvo pakviestas dalyvauti plenarinėje sesijoje tarptautinio eksperto statusu.

Informacija apie visus Baltarusijos transporto savaitės renginius www.tc.by.

Nuotraukos

Šiek tiek statistikos
Tranzitinių krovinių apyvarta į (iš) Baltarusijos (geležinkelių ir kelių transportu)
2009 m. – 6,62 mln. t (23,8 proc. nuo bendros krovos);
2010 m. – 8,12 mln. t (26,0 proc. nuo bendros krovos);
2011 m. – 11,47 mln. t (31,4 proc. nuo bendros krovos);
2012 m. – 10,76 mln. t (30,5 proc. nuo bendros krovos).

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos
atstovė ryšiams su visuomene
Geda Mikaločienė
Tel. (8 46)  499 708, mob. 8 615  30 536
El. paštas  geda.m@port.lt

 

 

 

 

Apklausa
X apklausa