Klaipėdos uoste lankėsi delegacija iš Ukrainos

2014 02 06
Klaipėdos uoste lankėsi delegacija iš Ukrainos

2014 m. vasario 6 d. Klaipėdos uoste lankėsi Ukrainos geležinkelių vadovybė ir traukinio „Vikingas“ operatoriaus Ukrainoje – Ukrainian State Transport Service Centre „Liski“ – atstovai. Svečius lydėjo AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojai.

Uosto direkcijoje delegaciją iš Ukrainos priėmė generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, kartu su rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktoriumi Artūru Drungilu. Į šį susitikimą buvo pakviesti ir uosto krovos kompanijų atstovai. Susitikimo Uosto direkcijoje metu buvo pristatyta Klaipėdos uosto veikla, ekonominiai uosto rodikliai, vykdomi uosto plėtros projektai, taip pat apžvelgtos Klaipėdos uosto galimybės ir pajėgumas, uoste veikiančių krovos įmonių veikla, specifika, logistikos klausimai, verslo klimatas, bendradarbiavimo galimybės ir perspektyvos.

Puikus tokio abipusio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Ukrainos pavyzdys – konteinerinis-kontreilerinis traukinys „Vikingas“. Tai – bendras Lietuvos, Baltarusijos, Ukrainos geležinkelių, uosto krovos kompanijų ir Klaipėdos, Iljičiovsko bei Odesos uostų projektas, praėjusiais metais paminėjęs 10 metų veiklos jubiliejų. Krovinių gabenimas šiuo traukiniu yra greitesnis, pigesnis, ekologiškesnis ir saugesnis, lyginant su vežimais autotransportu.

2003 m. vasario 6 d. startavus projektui „Vikingas“ metinė vežamų krovinių tarp Lietuvos, Baltarusijos, Ukrainos apyvarta nuo 175 TEU padidėjo iki 60 000 TEU.

Ukrainos geležinkelių delegacijos narius labiausiai domino konteinerių terminalai, veikiantys Klaipėdos uoste, į juos ir vyko svečiai po susitikimo Uosto direkcijoje.

Šiek tiek statistikos (krovinių srautai geležinkeliais su Ukraina)
2013 m. – 189,8 tūkst. t;
2012 m. – 199,4 tūkst. t.

Iš (į) Ukrainos (-ą) per Klaipėdos uostą gabenami maisto produktai ir pašarai (augalinės ir gyvulinės kilmės produktai), mineraliniai produktai, nafta ir jos produktai, cheminės ir mineralinės trąšos, mediena, kamštiena ir jų dirbiniai, popierius, juodieji metalai (įskaitant laužą). Daugiausia gabenama maisto produktų ir pašarų (2013 m. – 137,2 tūkst. t, 2012 m. – 110,6 tūkst. t).


VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos
atstovė ryšiams su visuomene
Geda Mikaločienė
Tel. (8 46)  499 708, mob. 8 615  30 536
El. paštas  geda.m@port.lt

Apklausa
X apklausa