Bus siekiama plėsti kontreilerinio traukinio „Nemunas“ maršrutą

2014 02 20
Bus siekiama plėsti kontreilerinio traukinio „Nemunas“ maršrutą

2014 m. vasario 20 d. "Draugystės" geležinkelio stoties administraciniame pastate (Kairių g. 2, Klaipėda) AB "Lietuvos geležinkeliai" organizavo konferenciją "Kontreilerinio traukinio "Nemunas" plėtra ir galimybės". Sveikinimo kalbą renginyje sakė ekonomikos ir finansų direktorius-vyriausiasis finansininkas Martynas Armonaitis.

Projektas "Nemunas" – kontreilerinis traukinys, ant kurio specialių platformų gali būti gabenami vilkikai su puspriekabėmis. Tai unikalus logistikos sprendimas Vidurio ir Rytų Europoje. Naujajam AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Baltarusijos geležinkelių projektui buvo suteiktas simbolinis „Nemuno“ pavadinimas. Šiame projekte dalyvauja abiejų šalių muitinių, pasienio, veterinarijos specialistai, ekspeditorių asociacija „Lineka“, vežėjai.

Šiuo metu vežėjai automobilių keliais jau turi galimybę rinktis – leisti ilgas naktis pasienio patikros punktuose arba pasinaudoti nauja geležinkelių paslauga ir vilkikus su puspriekabėm į Baltarusiją gabenti gerokai greičiau. Skaičiuojama, kad naujoji paslauga paklausi, sudaranti verslui daugiau galimybių gabenti krovinius per mūsų šalį ir leidžianti sumažinti apkrovą automobilių kelių pasienio patikros punktuose.

Vienu metu traukiniu „Nemunas“ gali būti gabenama 30 vilkikų su puspriekabėmis ir vienas keleivinis vagonas vairuotojams. Bandomieji „Nemuno“ važiavimai vyko 2013 metų lapkričio mėnesį. Traukinys iš Minsko į Kauną atvyksta per 10 valandų.

Siekiant tikslo – plėsti „Nemuno“ maršrutą, 2014 m. vasario 20 d. AB „Lietuvos geležinkeliai“ organizavo konferenciją „Kontreilerinio traukinio „Nemunas“ plėtra ir galimybės“.

Konferencijoje buvo aptarti aktualūs bendradarbiavimo klausimai, plėtojant logistikos ir transporto paslaugas, gerinant įvairių transporto rūšių sąveiką, pristatomos naujo kontreilerinio traukinio „Nemunas“ perspektyvos ir vystymo galimybės, pratęsiant traukinio maršrutą iš (į) Klaipėdos (-ą) iki Minsko ir kita kryptimi iš (į) Kaliningrado (-ą).

 

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos
atstovė ryšiams su visuomene
Geda Mikaločienė
Tel. (8 46)  499 708, mob. 8 615  30 536
El. paštas  geda.m@port.lt

 

Apklausa
X apklausa