Europarlamentaras Z. Balčytis: „Apie tokias Klaipėdos uosto galimybes galėjome tik pasvajoti“

2014 02 28
Europarlamentaras Z. Balčytis: „Apie tokias Klaipėdos uosto galimybes galėjome tik pasvajoti“

Klaipėdos uoste apsilankęs europarlamentaras Zigmantas Balčytis teigia esąs nustebintas išvystytu ir moderniu Klaipėdos uostu. Z. Balčytis su delegacija apsilankė UAB „Klaipėdos konteinerių terminalas“, AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje „Bega“.

„Tais laikais, kai vadovavau LR susisiekimo ministerijai, negalėjome nė pasvajoti, kad kažkada Klaipėdos uostas taps tokiu, kokį matome šiandien. Beveik 34 mln. tonų krovinių per metus – šis skaičius yra įspūdingas. Esu nuoširdžiai dėkingas dabartiniams uosto vadovams, krovos kompanijoms, kurios sėkmingai kuria Klaipėdos uostą, didina jo konkurencingumą“, - prieš posėdį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje (KVJUD) sakė europarlamentaras.
Pasak delegaciją priėmusio KVJUD generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus, tokių rezultatų pavyko pasiekti tik bendrai sutelktu darbu.

„Per praėjusius metus mes įrodėme uosto naudotojams, kad esame ne vyresnysis brolis, o jų partneris. Dirbdami kartu mes pasiekėme trečio geriausio krovos rezultato uosto istorijoje. Uosto pridėtinę vertę augina tikslinės investicijos – 2013 metais į Klaipėdos uostą buvo investuota 301 mln. litų be PVM. Tai tris kartus didesnės investicijos nei 2012 metais ir beveik tokios pat, kaip per trejus metus prieš tai. Per 2013 metus Klaipėdos uosto perspektyvos pakeltos į visiškai naują lygį. Iki 14,5 metrų išgilintas ir iki 150 metrų praplatintas centrinės ir pietinės uosto dalies laivybos kanalas“, - teigė A. Vaitkus.

Specialiame posėdyje buvo aptariamas Europos Komisijos pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento, kuriuo nustatoma patekimo į uosto paslaugų rinką ir finansinio uostų skaidrumo sistema. Taip pat analizuojami nuo 2015 m. sausio 1 d. Baltijos jūros, Šiaurės jūros ir Lamanšo sąsiaurio kontrolės rajonuose įsigaliosiantys MARPOL konvencijos VI priedo reikalavimai (dėl sieros dioksido emisijos iš laivų mažinimo).

Posėdyje dalyvavo KVJUD atstovai, LR susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas, Lietuvos saugios laivybos administracijos, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos, Lietuvos laivų savininkų asociacijos, Kapitonų klubo, Jūrininkų sąjungos atstovai.

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos
komunikacijos ir viešųjų ryšių vadovė
Dovilė Skabickaitė
Tel. (8 46)  499 677
Mob. tel. 370 687  37 056

Apklausa
X apklausa