Stiprinami Lietuvos ir JAV transporto ryšiai

2014 03 13
Stiprinami Lietuvos ir JAV transporto ryšiai

JAV Luizianos valstijos sostinėje Naujajame Orleane pasirašytas dvišalis Klaipėdos ir Naujojo Orleano uostų bendradarbiavimo susitarimas, kuriuo įsipareigota keistis prekybos statistikos duomenimis ir padėti skleisti informaciją apie uostų veiklą.

„Per kelerius metus Klaipėdos jūrų uostas su JAV uostais pasirašo jau trečią tokį dokumentą, kuriuo siekiama garsinti Lietuvos, kaip tranzitinės šalies, vardą JAV rinkoje“, – sakė Lietuvos susisiekimo viceministras Arijandas Šliupas.

Pasak viceministro, pokalbiai su Naujojo Orleano uosto vadovais ir JAV verslininkais rodo, kad Klaipėdos jūrų uostas jiems yra žinomas, tad, nėra abejonių, kad dvišalis susitarimas leis generuoti naujus transatlantinius prekių srautus per Lietuvą, turinčią puikią infrastruktūrą intermodaliniam tranzitui, į kitas regiono rinkas.
Apskritojo stalo su Naujojo Orleano verslininkais metu susisiekimo viceministras bei Klaipėdos jūrų uosto direkcijos vadovai pažymėjo, kad Lietuva laukia didesnių JAV krovinių srautų per Klaipėdos uostą. Tikimasi, kad jau šių metų pabaigoje pradėsiantis veikti pirmasis Suskystintų gamtinių dujų terminalas artimiausiais metais galės priimti suskystintas dujas iš viso pasaulio, tikėtina – ir iš JAV.

Renginio metu buvo pristatyta Klaipėdos uosto infrastruktūra, Lietuvos geležinkelių tinklas ir įgyvendinami konteinerinių traukinių projektai su Rusija, Ukraina, Baltarusija, Kazachstanu ir Kinija.

Lietuvos delegacija taip pat lankėsi Naujojo Orleano uoste, įsikūrusiame Misisipės deltoje ir turinčiame ilgiausią pasaulyje švartavimosi krantinę, kurioje vienu metu galima aptarnauti 15 laivų: apžiūrėjo uosto terminalus, transporto infrastruktūrą ir pasveikino šiomis dienomis prisišvartavusio AB „Lietuvos jūrų laivininkystės“ krovininio laivo „Venta“ įgulą.


LR Susisiekimo ministerijos medžiaga

Foto šaltinis: www.nola.com

Apklausa
X apklausa