Klaipėdos jūrų uostas užmezgė draugystę su trimis JAV uostais

2014 03 14
Klaipėdos jūrų uostas užmezgė draugystę su trimis JAV uostais

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto atstovai pasirašė reikšmingą bendradarbiavimo sutartį su didžiausio JAV Teksaso valstijos miesto Hjustono uostu (JAV). Šis, Meksikos įlankoje įsikūręs uostas, yra vienas didžiausių JAV uostų. Jame kasmet kraunama apie 220 mln. tonų krovinių. Hjustono uostas per 20 metų JAV yra pirmasis pagal importą ir antrasis pagal eksportą.

„Vizitas Jungtinėse Amerikos Valstijose ypač turiningas. Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Majamio, Naujojo Orleano, Hjustono uostais atveria platesnes galimybes plėtoti verslo, transporto ryšius tarp JAV ir Europos rinkų. Šios sutartys Lietuvai atvers naujas eksporto galimybes, padės už Atlanto skleisti žinią apie mūsų uosto potencialą“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Tarp Klaipėdos ir |Majamio uostų bendradarbiavimo sutartis pasirašyta simbolinę, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Majamis – unikalus uostas, pasaulyje tituluojamas kruizinės laivybos Meka. Čia prasideda vienas iš septynių pasaulinių kruizų.

Su Naujojo Orleano uostu A. Vaitkus kartu su LR susisiekimo viceministru Arijandu Šliupu sutartį pasirašė kovo 12-ąją. Klaipėda ir Naujasis Orleanas – giminingi džiazuojantys miestai. Šio, JAV džiazo gimtine tituluojamo, miesto valdžios atstovams buvo perduotas oficialus Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko kvietimas apsilankyti Klaipėdoje.

„Džiugu, kad protokole dėl miestų partnerių statuso, kurį su Naujojo Orleano meru pasirašėme prieš dvejus metus, išdėstyti ketinimai pildosi perspektyviais dviejų transporto mazgų bendradarbiavimo projektais. Ši sektorinė partnerystė – tvirtas tiltas, kurio potencialas yra vertingas indėlis į Klaipėdos tarptautinių ryšių ateitį“, – teigė Klaipėdos m. meras Vytautas Grubliauskas.

LR susisiekimo ministerijos ir Uosto direkcijos atstovų Jungtinėse Amerikos Valstijose vizitą apvainikuos apsilankymas Sent Louise esančioje JAV Transportavimo vadovybės būstinėje bei viešnagė Vašingtone, kur Lietuvos delegacija susitiks su verslo atstovais.

Klaipėdos valstybinis jūrų uostas be Majamio, Naujojo Orleano taip pat bendradarbiauja su Virdžinijos bei Filadelfijos uostais.

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos

komunikacijos ir viešųjų ryšių vadovė

Dovilė Skabickaitė

Tel. (8 46)  499 677

Mob. tel. 8 615  82 405

media@port.lt

Apklausa
X apklausa