Žinia apie Klaipėdos uostą siunčiama į LR Seimą

2014 05 13
Žinia apie Klaipėdos uostą siunčiama į LR Seimą

Gegužės 13 dieną LR Seimo rūmuose atidaryta paroda „Lietuvos transporto širdies – Klaipėdos uosto raida“. Parodoje eksponuojamos uosto nuotraukos (diptikai), iliustruojančios uosto plėtros mastus, į Seimą atgabenta ir keliolika įspūdingų laivų maketų.

Atidaryme dalyvavo LR Seimo vadovybė, Susisiekimo ministerijos atstovai, Seimo nariai, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovybė, uosto krovos kompanijų ir uoste veikiančių asociacijų vadovai.

„Šios parodos tikslas – žinia apie Klaipėdos uostą, jo reikšme visai šaliai pasidalinti kaip galima plačiau. Klaipėdos uostas – svarbiausias transporto mazgas Lietuvoje, jungiantis jūrų, geležinkelio ir automobilių transporto rūšis. Uosto veikla ypatingai svarbi ne tik ekonominiu, bet ir socialiniu požiūriu. Dėl aktyvios uosto veiklos sukuriama apie 185 tūkst. indukuotų darbo vietų. T. y. įdarbinama iki 10,5 % visų šalies dirbančiųjų. Klaipėdos uostas tiesiogiai ir netiesiogiai yra susijęs su 18 proc. viso Lietuvoje sukuriamo BVP“, – apie vienintelio Lietuvoje jūrų uosto įtaką pasakojo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

2013-ieji Klaipėdos uostui buvo ypatingi – buvo įgyvendintos didžiausios uosto istorijoje investicijos į infrastruktūros plėtrą – apie 300 mln. Lt. Šiuo metu Uosto direkcija vykdo ir yra suplanavusi investicinių projektų už 1 mlrd. 149 milijonus Lt. Valstybės investicijos į Klaipėdos jūrų uosto infrastruktūrą pritraukia du kartus didesnes privataus kapitalo investicijas į turtą, skirtą logistikos, laivų statybos ir remonto paslaugoms teikti. Yra apskaičiuota, kad valstybės investicijos į uosto veiklą atsiperka per pustrečių metų.

Nuotraukos, atskleidžiančios Klaipėdos uosto augimą jau buvo eksponuojamos LR Vyriausybėje, Susisiekimo ministerijoje, Vilniaus mieto savivaldybėje, Vilniaus Gedimino technikos universitete, Krašto apsaugos ministerijos karininkų ramovėje.

Seimo I rūmuose, Parlamento galerijoje paroda atidaryta gegužės 13 dieną, Galerijoje paroda bus eksponuojama iki gegužės 26 d.

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos
komunikacijos ir viešųjų ryšių vadovė
Dovilė Skabickaitė
Tel. nr. (8 46)  499 677
Mob.tel. 8 687  37 056

 

 

Apklausa
X apklausa