Kinijos pramonės įmonių atstovai supažindinti su Klaipėdos uostu

2014 05 14
Kinijos pramonės įmonių atstovai supažindinti su Klaipėdos uostu

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje šiandien viešėjo verslininkų iš Kinijos delegacija. Svečiai supažindinti su svarbiausiais uosto projektais, plėtros gairėmis, uosto krovos kompanijos jiems pristatė savo perspektyvinius planus. Kinijos pramonės įmonių atstovams surengta pažintinė ekskursija po Klaipėdos uostą.

Kinijos verslininkų, kurių delegaciją sudarė apie 30 žmonių, tikslas – įvertinti krovinių gabenimo galimybes ir perspektyvas naujuoju Šilko keliu, jungiančiu Kiniją, Kazachstaną, Baltarusiją su Vakarų Europa. Lietuva, Klaipėdos uostas, anot verslininkų, galėtų tapti pagrindiniais vartais į Europą.

Klaipėdos uostas glaudžiai susijęs su tolimąja Kinija. Prieš kelerius metus Pekine pasirašytas Lietuvos ir Kinijos tarpvyriausybinis susitarimas dėl bendradarbiavimo jūrų transporto srityje, 2009-aisiais Klaipėdos uoste viešėjo Kinijos transporto ministras Li Shenglin. Be to, ekspertai iš Kinijos „China Road and Bridge“ atliko Klaipėdos išorinio uosto galimybių studiją.

Ypač sėkmingas bendras Lietuvos ir Kinijos projektas – konteinerinis traukinys „Saulė“. Jis jungia devynias valstybes nuo Kinijos iki Belgijos ir kursuoja ypač greitai. Kroviniai iš Kinijos Europą pasiekia per 10 dienų – net keturiskart greičiau nei plukdant jūra.

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos
komunikacijos ir viešųjų ryšių vadovė
Dovilė Skabickaitė
Tel. (8 46)  499 677
Mob. tel. 8 687  37 056

Apklausa
X apklausa