Seime – diskusijos apie Klaipėdos uostą

2014 05 14
Seime – diskusijos apie Klaipėdos uostą

LR Seimo Ekonomikos komiteto ir LR Jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisijos nariams pristatyti šiuo metu aktualiausi klausimai, susiję su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto veikla. Susitikimuose su Seimo nariais dalyvavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, Teisės departamento direktorius Linas Rudys, rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius Artūras Drungilas, visų Klaipėdos uoste veikiančių krovos kompanijų bei uosto įmones vienijančių asociacijų vadovai.

„Džiugu, kad komiteto nariams yra suteikta galimybė susipažinti su tuo, kuo gyvena uostas – svarbiausias Lietuvos ekonomikos variklis. Reikia pripažinti, kad kalbėdami geopolitiniais klausimais, neretai mes, politikai, leidžiame sau pernelyg daug politikuoti, nesusimąstydami, kaip tokios kalbos gali paveikti verslą, ypač mūsų vienintelio šalies uosto veiklai“, – susitikime su uostininkais teigė LR Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Ekonomikos komitete pristatytos Klaipėdos uoste vykdomos ir planuojamos investicijos, pristatyti su Klaipėdos uosto veikla susiję teisiniai niuansai, apžvelgta geopolitinių santykių įtaka Lietuvos verslui, ypač uosto veiklai. Aptartos tilto per Kuršių marias perspektyvos, domėtasi SGD terminalo statybos darbais.

Uosto delegacija susitiko ir su Raimundo Paliuko vadovaujama LR Seimo Jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisija. Su komisijos nariais aptarti su uosto investicijomis ir vystomais projektais susiję klausimai.

Po susitikimų su LR Seimo nariais iškilmingai atidaryta paroda „Lietuvos transporto širdies – Klaipėdos uosto raida“. Parodoje eksponuojamos uosto nuotraukos (diptikai), iliustruojančios uosto plėtros mastus, į Seimą atgabenta ir keliolika įspūdingų laivų modelių. Parodą atidarė LR susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius ir LR Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas. Jiems įteiktos simbolinės signalinės jūrų vėliavos ir autentiški rūko ragai.

Seimo I rūmuose, Parlamento galerijoje uosto paroda bus eksponuojama iki gegužės 26 d.

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos
komunikacijos ir viešųjų ryšių vadovė
Dovilė Skabickaitė
Tel. nr. (8 46)  499 677
Mob.tel. 8 687 37 056

Apklausa
X apklausa