Klaipėdos uostas – tarptautinėje parodoje „Transit Kazachstan 2014“

2014 05 21
Klaipėdos uostas – tarptautinėje parodoje „Transit Kazachstan 2014“

Klaipėdos uostas ir jame veikiančios įmonės nuo šiandien (gegužės 21 d.) yra pristatomos Astanoje (Kazachstano Respublika) vykstančioje XVIII tarptautinėje transporto ir logistikos parodoje „Transit Kazachstan 2014“.

Gegužės 21–23 d. organizuojamame renginyje vienintelis Lietuvos uostas reprezentuojamas daugiau kaip 56 kv. m. dydžio stende. Uostamiesčiui atstovauja VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, UAB KJKK „Bega“, UAB „Vakarų krova“, UAB „BPA“, UAB „Kaminera“, UAB „Arijus“, „Baltijos grupės“ įmonės (UAB „Globetransa“ ir „BG Shipping“), „Limarko“ grupės įmonės (UAB „Limarko jūrų agentūra“ ir UAB „Baltkonta“).

Pasak Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovų, dalyvavimas tokio tipo tarptautiniame renginyje ypač svarbus. Tai sudaro galimybę atskleisti Klaipėdos uosto pranašumus, paskatinti Lietuvos ir Kazachstano tarpusavio bendradarbiavimą transporto ir logistikos segmentuose.

„Lietuvos ir Kazachstano ryšiai darosi vis glaudesni. Klaipėdos uoste pernai apsilankius Kazachstano Respublikos nacionalinės geležinkelių kompanijos „Kazakstan Temir Žoly“ prezidentui Askarui Maminui, sutarėme bendradarbiauti sudarant geresnes sąlygas verslo plėtrai tarp Lietuvos transporto įmonių, Kazachstano geležinkelių ir investuotojų. Tikimės, jog neužšąlančio, modernaus, giliavandenio Klaipėdos uosto potencialas pasitarnaus Kazachstano rinkos poreikiams“, – į vaisingo bendradarbiavimo ateities perspektyvas žvelgė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

2013 metais pagrindinę pervežamų krovinių dalį iš Kazachstano per Klaipėdos uostą sudarė maisto produktai, pašarai, chemijos produktai, metalai ir mediena. Be to, atsižvelgiant į pasaulio konteinerinių pervežimų tendencijas ir greičiausiai augančią konteinerių krovos dinamiką Klaipėdos uoste, susisiekti su Kazachstanu (eksporto ir importo kroviniams) efektyviai naudojamas intermodalinis traukinys „Saulė“, kuris prisideda kuriant lanksčią Kazachstano ir kitų Azijos šalių (Kinijos, Uzbekistano, Turkmėnistano, Kirgizijos) konteinerinių krovinių sistemą, pervežant krovinius iš (į) Europos (Europą) ir Skandinavijos šalių (šalis).

Parodos metu Astanoje taip pat vyks VII Astanos ekonomikos forumas, kuriame dalyvaus daugiau nei 10 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio. Rytoj – t. y. gegužės 22 dieną „Transit Kazachstan 2014“ parodos metu bus pasirašomas memorandumas dėl bendradarbiavimo tarp Klaipėdos ir Aktau uostų.

Klaipėdos uosto įmonių dalyvavimas 2014 m. tarptautinėje transporto ir logistikos parodoje „Transit Kazachstan 2014“ jungtiniame Klaipėdos uosto stende iš dalies finansuojamas ES struktūrinių fondų lėšomis pagal VšĮ „Versli Lietuva“ įgyvendinamą įmonių grupinių eksporto iniciatyvų (IGEI) priemonę. Įmonių grupinių eksporto iniciatyvų lėšomis finansuojami renginiai, kurių metu pristatomas įmonių grupių eksporto potencialas ir plečiami verslo ryšiai.

Apie renginius išsamiau www.transitkazakhstan.kz; www.astanaforum.org/2014

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos
komunikacijos ir viešųjų ryšių vadovė
Dovilė Skabickaitė
Tel. (8 46)  499 677
Mob. tel. 8 687  37 056

Apklausa
X apklausa