Bendradarbiaus Klaipėdos ir Aktau uostai

2014 05 23
Bendradarbiaus Klaipėdos ir Aktau uostai

Astanoje (Kazachstanas) „Transit Kazachstan 2014“ parodos metu, pasirašytas memorandumas tarp Klaipėdos ir Aktau uostų. Bendradarbiavimo sutartis prisidės stiprinant abipusius bendradarbiavimo ryšius tarp Kazachstano ir Lietuvos, paskatins tranzito galimybių plėtrą.

„Siekiame sukurti patikimą, ekonomiškai naudingą transporto ir tarptautinės prekybos tiltą tarp Azijos ir Europos. Be to, matome puikias perspektyvas bendradarbiauti su šia valstybe ir toliau plėtojant tranzito galimybes. Per pastaruosius 3 metus Klaipėdos uosto krovos pajėgumas ženkliai išaugo dėl investicijų į uosto infrastruktūrą ir suprastruktūrą, todėl padidėjo uosto pajėgumas, ypač perkraunant Kazachstano žemės ūkio produktus (grūdus), naftos produktus, ferolydinius ir konteinerius“, – teigė sutartį pasirašęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Ekonomikos ir finansų direktorius Martynas Armonaitis.

Klaipėdos uosto delegacija 2014 m. tarptautinėje transporto ir logistikos parodoje „Transit Kazachstan 2014“ dalyvavo gegužės 21–23 d. Vienintelis Lietuvos uostas reprezentuotas daugiau kaip 56 kv. m. dydžio stende. Uostamiesčiui atstovavo VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, UAB KJKK „Bega“, UAB „Vakarų krova“, UAB „BPA“, UAB „Kaminera“, UAB „Arijus“, „Baltijos grupės“ įmonės (UAB „Globetransa“ ir „BG Shipping“), „Limarko“ grupės įmonės (UAB „Limarko jūrų agentūra“ ir UAB „Baltkonta“).

Klaipėdos uosto įmonių dalyvavimas 2014 m. tarptautinėje transporto ir logistikos parodoje „Transit Kazachstan 2014“ jungtiniame Klaipėdos uosto stende iš dalies finansuojamas ES struktūrinių fondų lėšomis pagal VšĮ „Versli Lietuva“ įgyvendinamą įmonių grupinių eksporto iniciatyvų (IGEI) priemonę. Įmonių grupinių eksporto iniciatyvų lėšomis finansuojami renginiai, kurių metu pristatomas įmonių grupių eksporto potencialas ir plečiami verslo ryšiai.

Apie renginius išsamiau www.transitkazakhstan.kz; www.astanaforum.org/2014


VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos
komunikacijos ir viešųjų ryšių vadovė
Dovilė Skabickaitė
Tel. (8 46)  499 677
Mob. tel. 8 687  37 056

Apklausa
X apklausa