Klaipėdoje – forumas „Naujasis Šilko kelias – patikimas Europos ir Azijos ryšys“

2015 06 05
Klaipėdoje – forumas „Naujasis Šilko kelias – patikimas Europos ir Azijos ryšys“

Klaipėdoje prasidėjo didžiausias kada nors Lietuvos pajūryje organizuotas renginys, skirtas skatini Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimą. Forume „Naujasis Šilko kelias – patikimas Europos ir Azijos ryšys“ dalyvavo Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, AB „Kazaxstan Temyr Žoly“ prezidentas Askar Mamin, AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka.

"Šiandien esame čia, kad dar kartą patvirtintume, jog ketiname stiprinti bendradarbiavimą tarp Kazachstano ir Lietuvos. Mūsų šalies prezidentas iškėlė mums uždavinį - atkurti prieš daug metų egzistavusį Šilko kelią. Mes tai intensyviai darome ir tikimės, kad mūsų veikla Kaune, Klaipėdoje padės sujungti Ramųjį ir Atlanto vandenynus", -sakė AB „Kazaxstan Temyr Žoly“ prezidentas Askar Mamin.

Forumo metu pasirašyti net trys memorandumai. Tarp bendrovės „KTZ EXPRESS“ ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pasirašytas susitarimas aktyviau bendradarbiauti investicijų, tranzito, logistikos ir transportavimo srityse. Bendradarbiavimą skatinsiantys susitarimai pasirašyti ir tarp bendrovių „Kazlogistics“ ir „Lineka“ bei „V. Paulius & Associates Real Estate“ ir „KTZ EXPRESS“.

„Šilko kelias buvo viena iš labiausiai žinomų transporto arterijų žmonių istorijoje, po kelių šimtmečių jį nuspręsta atgaivinti. Klaipėda yra miestas, kuris ruošiasi tapti vienu iš atskaitos taškų Šilko kelyje“, – kalbėjo LR susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Forume Eurazijos transporto rinkos analitinę apžvalgą pateikė Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos viceministras ir AB „Kazaxstan Temyr Žoly“ viceprezidentas logistikai Kanat Alpysbajev. Renginyje organizuojamos dvi sesijos. Jos skirtos aptarti geležinkelio transporto suteikiamas galimybes bei uostų vaidmenį stiprinant bendradarbiavimą tarp Rytų pakrantės šalių ir Europos.

„Mūsų šalis, turinti gerai išplėtotą transporto infrastruktūrą ir logistikos centrų tinklą, Kazachstanui gali pasiūlyti saugius, greitus ir nebrangius įvairių krovinių pervežimus į Europos ir Skandinavijos šalis tranzitu per Lietuvos teritoriją. Kartu tiesiame Naująjį Šilko kelią, kuris simboliškai jungia du svarbius transporto mazgus – iš mūsų pusės „West gate“, iš Kazachstano – „East gate“. Džiaugiamės, kad būtent Lietuvoje, Klaipėdoje, Kazachstano verslininkai kuria pridedamąją vertę, čia realizuoja gamybinių centrų, tarptautinių krovinių koridorių įgyvendinimo idėjas“, – sakė Arvydas Vaitkus, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Kazachstanas šiandien yra vienas svarbiausių Lietuvos partnerių Centrinėje Azijoje. Lietuvą ir Kazachstaną sieja labai glaudūs politiniai santykiai, nuolatos didėja dvišalės prekybos mastas. Lietuvos ir Kazachstano prekybos duomenys rodo, kad verslo plėtros aspektu Kazachstanas tampa viena iš prioritetinių rinkų Lietuvos eksportuotojams. Per paskutinius dešimt metų Lietuvos ir Kazachstano tarpusavio prekybos apimtis padidėjo net 12,5 karto.

Apklausa
X apklausa