„Drakonų“ valčių varžybos ir vėl sudrebins Danės upę

2015 06 30
„Drakonų“ valčių varžybos ir vėl sudrebins Danės upę

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija formuoja komandas, kurios dalyvaus „drakonų“ valčių varžybose. Tradiciškai šios linksmos lenktynės organizuojamos per Jūros šventę, liepos 25 dieną. Pernai Danės upėje vykusiose „drakonų“ klasės kanojų irklavimo varžybose varžėsi 32 komandos, kurias sudarė po 10 žmonių.

„Drakonų“ laivais ir kita reikalinga įranga pasirūpina Uosto direkcija, o varžybų dalyviams lieka tik sutelkti jėgas ir nestokoti geros nuotaikos, sugalvoti komandos šūkį, trumpą prisistatymą ir greičiausiai įveikti trasą. 

Lenktynės šiais metais, kaip ir įprastai, vyks Danės upėje nuo Jono kalnelio kanalo iki Klaipėdos miesto rotušės. Trasos ilgis – 600 m. Dalyviai nėra skirstomi nei pagal amžių, nei pagal lytį, varžybose leidžiama dalyvauti tik pilnamečiams. Be to, dalyviai privalo mokėti plaukti, turi būti susipažinę su saugaus elgesio ant vandens taisyklėmis. „Drakonų“ valčių varžybose negali dalyvauti profesionalūs irkluotojai. Organizatoriai, sužinoję, kad komandoje yra daugiau nei 2 komandos nariai profesionalūs irkluotojai, palieka sau teisę diskvalifikuoti komandą.

Iš anksto užsiregistravusioms komandoms prieš varžybas nuo liepos 23-25 dienomis bus rengiami mokymai. 
Varžybos yra organizuojamos penktus metus iš eilės. 2011 metais „Drakonų“ taurę laimėjo „Begos“ komanda, o 2012-aisiais – klubas „Gigas“, 2013 m. – „Žvelsiniai“, 2014 m. – „Jūrų velniai“.

Daugiau informacijos apie „drakonų“ valčių varžybas ir registraciją: Irina Novikova, i.novikova@port.lt, tel. (8 46)  499 781, mob. tel. 8 615  32 239.