Jūros šventėje bus pagerbti jūrininkai

2015 07 23
Jūros šventėje bus pagerbti jūrininkai
Klaipėdiečiai ir miesto svečiai maloniai kviečiami dalyvauti iškilmingose jūrininkų pagerbimo ceremonijose. Pirmoji jų įvyks šiandien Smiltynėje prie paminklo „Albatrosas“. Tiesioginis kelto reisas iš Šiaurinio rago į renginį plauks 14.00 val. Ceremonijos pradžia – 14.30 val. 

Jūreivystės istorija paženklinta skaudžiomis tragedijomis. Paskaičiuota, kad per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį nuo tarpukario laikų įvairiausiomis aplinkybėmis toli nuo gimtinės tragiškai žuvo apie 300 jūrininkų.

Šeštadienio rytą, 9.00 val. Smiltynės kapinėse bus pagerbtas pirmasis Klaipėdos uosto kapitonas Liudvikas Stulpinas, o 10.30 val. Skulptūrų parke – žuvusio laivo „Linkuva“ įgula. 9.00 val. ir 10.00 val., už jūrininkus, jų šeimas ir Jūros šventę Klaipėdos bažnyčiose bus aukojamos Šv. Mišios. 

Šeštadienį  tradiciškai į Baltijos jūros bangas bus nuleisti vainikai. Norinčiuosius pagerbti žuvusius jūroje iš Šiaurinio rago nemokamai plukdys Smiltynės perkėlos keltas „Kintai“ (iki jūros vartų), o už simbolinį mokestį bus galima plaukti su mažaisiais laiveliais. Laivų išplaukimas – 12 val. Vainikai nuleidžiami 13 val.