Klaipėdos uoste iškilmingai atidarytas naujas terminalas

2014 06 17
Klaipėdos uoste iškilmingai atidarytas naujas terminalas


Klaipėdos uoste oficialiai atidarytas Centrinis Klaipėdos terminalas – naujausias ir moderniausias terminalas Baltijos šalyse, skirtas keleiviams aptarnauti ir gabenti krovinius. Terminalą iškilmingai atidarė LR ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, LR susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, kiti garbingi svečiai. Terminalą pašventino vyskupas Linas Vodopjanovas.

„Centrinis Klaipėdos terminalas tampa labai svarbiu Klaipėdos uosto išskirtinumo akcentu. Turėdama šį objektą Lietuva sustiprins patrauklios turistams šalies įvaizdį. Kasmet į Klaipėdą atvykstančių keleiviniais keltais ir kruiziniais laivais turistų skaičius auga, Lietuva yra patraukli užsieniečiams, o ir mes patys turime stengtis tinkamai ir kokybiškai priimti turistus. Šis terminalas – galimybė tai įgyvendinti“, – sakė LR ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.Vienu metu šiame terminale galės švartuotis net trys bet kurio tipo laivai: ro-ro, keleiviniai, ro-pax keltai ir kruiziniai laivai. Terminalas galės priimti apie pusę milijono keleivių, krauti 5 mln. tonų ro-ro krovinių.

„Tai ypatinga diena ne tik Klaipėdos uostui, bet ir visai šaliai. Centrinis Klaipėdos terminalas tapo dar viena intermodalinio pervežimo ašimi uoste, kuri automagistrale Klaipėda–Vilnius tiesiogiai yra sujungta su IXB koridoriumi. Terminalas atveria galimybes plėtoti ir jūrų turizmą. Operatyvesnis ir modernesnis keleivių aptarnavimas Klaipėdai suteiks pranašumų konkuruojant su kitais regiono turizmo traukos centrais“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Naujojo terminalo įrengimo darbus atliko ir jo operatoriumi taps UAB Centrinis Klaipėdos terminalas.

„Noriu pasidžiaugti, kad naujojo terminalo statybos leido pagražinti ir Klaipėdos miestą – įrengdami jį, ne tik sutvarkėme apleistą teritoriją, bet ir siekėme, kad jis integruotųsi į vietos aplinką, tad išlaikydami sąsają su Klaipėdos senamiesčiu, pasirinkome senamiesčio akcentus atkartojančią architektūrinę koncepciją“, – sakė Centrinio Klaipėdos terminalo generalinis direktorius Benediktas Petrauskas.

Terminalo planavimo procesai pradėti 2006 metais, o nuo 2010 m. imtasi statybos darbų. Terminalas iškilo naudojant Uosto direkcijos lėšas, privataus sektoriaus investicijas (investuotojai – koncernas „Achemos grupė“ ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“) ir Europos Sąjungos paramą. Skaičiuojama, kad bendra šio projekto vertė – apie 185 mln. litų. Įrengti naujojo keleivinių ir krovininių keltų terminalo infrastruktūrą Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai kainavo apie 110 mln. litų, maždaug pusę sumos skyrė ES – panaudota 57 mln. litų Sanglaudos fondo lėšų.

Už indėlį statant šį terminalą LR ministras pirmininkas skyrė padėkas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniam direktoriui Arvydui Vaitkui, UAB Centrinio Klaipėdos terminalo valdybos pirmininko pavaduotojui Aloyzui Kuzmarskiui, UAB Centrinio Klaipėdos terminalo generaliniams direktoriui Benediktui Petrauskui. LR susisiekimo ministro padėkomis apdovanoti UAB Centrinio Klaipėdos terminalo technikos direktorius Linas Statnickas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovai Vidmantas Paukštė, Algimantas Kungys, Martynas Armonaitis. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija padėkas skyrė ženkliai prie projekto įgyvendinimo prisidėjusiems Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos darbuotojams: Audingai Jokūbauskienei, Evaldui Liutikui, Gedeminui Sakučiui, Rimantui Pilybui, Rolandui Rakevičiui, Ivetai Paulauskienei, Ritai Petrauskienei. UAB koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkas Flemingas Lindeloevas oficialas padėkas įteikė UAB Centrinio Klaipėdos terminalo atstovams Virginijai Bigenytei, Ingridai Kubilienei, Arvydui Skuodui.

Apklausa
X apklausa