Uosto direkcijai – apdovanojimas už investicijų proveržį

2014 06 20
Uosto direkcijai – apdovanojimas už investicijų proveržį

 

Lietuvos pramonininkų konfederacijos apdovanojimuose „Metų eksportuotojas 2013“ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai skirtas apdovanojimas už 2013 metais įgyvendintas didžiausias per visą uosto istoriją investicijas. Pernai jos siekė daugiau kaip 300 mln. litų.

„Vienas esminių akcentų, kuriant geresnes sąlygas eksporto galimybėms Klaipėdos uoste – investicijos. 2013-uosius metus galima vadinti proveržių metais dėl įgyvendintų investicijų masto. Pasiektas visų laikų rekordas, kuris didina Klaipėdos uosto konkurencingumą, sudaro dar geresnes sąlygas krovinių srautų judėjimui. Šio rezultato nebūtų pavykę pasiekti be puikios ir profesionalios komandos. Tik jų dėka investicinį planą pavyko įgyvendinti šimtu procentų ir taip padėti pagrindą įgyvendinant svarbiausius uosto projektus“, – sakė apdovanojimą atsiėmęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Investicijos Klaipėdos uoste duoda žaibišką grąžą – investicijos į uosto infrastruktūrą atsiperka per 2,5 metų. 2013-ieji Klaipėdos uostui buvo svarbūs ne tik investicijų prasme. Didelis proveržis pasiektas ir panaudojant Europos Sąjungos lėšas. 2013 metais investicijoms panaudota rekordiškai didelė ES paramos lėšų suma – 112 406 mln. Lt. T. y. maždaug penkiasdešimt kartų daugiau nei 2011 metais ir keturis kartus daugiau nei 2012 metais (2011 m. – 2 234 mln. Lt, 2012 m. – 31 445 mln. Lt).

„Būtina pabrėžti, kad valstybės investicijos į Klaipėdos jūrų uosto infrastruktūrą pritraukia du kartus didesnes privataus kapitalo investicijas į turtą, skirtą logistikos, laivų statybos bei remonto paslaugoms teikti. Jų indėlis į uosto plėtrą, tiesioginiai ryšiai su krovinių savininkais bei siuntėjais ir konkurencingi krovos darbų tarifai užtikrina tolygią, sinerginę ir efektyvią uosto plėtrą, didina verslo konkurencingumą ir nacionalinėje, ir tarptautinėje verslo erdvėje, prisideda prie eksporto ir importo rodiklių gerėjimo, skatina naujų darbo vietų kūrimąsi. Nuolatinės investicijos didina ne tik Lietuvos eksportuotojų konkurencingumą tarptautinėse rinkose, bet ir prisideda vystant transporto strategiją“, – apie investicijų svarbą kalbėjo A. Vaitkus.

Iš uosto veiklos LR valstybės biudžetas vidutiniškai papildomas po pusę milijardo litų per metus, o uosto įmonių pajamos siekia apie 1,5 mlrd. Lt. Dėl aktyvios uosto veiklos sukuriama apie 185 tūkst. indukuotų darbo vietų. T. y. įdarbinama iki 10,5 % visų šalies dirbančiųjų. Klaipėdos uostas tiesiogiai ir netiesiogiai yra susijęs su 18 proc. viso Lietuvoje sukuriamo BVP.

Apklausa
X apklausa