Klaipėdos uoste viešėjo NATO pareigūnai

2014 07 17
Klaipėdos uoste viešėjo NATO pareigūnai

NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Briunsiume (Nyderlandų Karalystė) integravimo komanda lankėsi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje, domėjosi NATO pajėgų ir technikos transportavimo galimybėmis per Klaipėdos uostą. Pareigūnai supažindinti su uosto patirtimi gabenant ISAF krovinius į (iš) Afganistaną (-o), uosto terminalo pajėgumu. Delegacija lankėsi konteinerius ir ro-ro techniką kraunančiuose uosto terminaluose.

Surinkta informacija ir susipažinimas su situacija šalyje NATO vadavietei leis sustiprinti Lietuvos ir sąjungininkų integraciją ir sąveiką, kurie yra būtini organizuojant pratybas ar siekiant įgyvendinti saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse. Tai sustiprins sąveiką tarp sąjungininkų, taip pat leis efektyviau planuoti ir vykdyti karines pratybas ir saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse.

NATO Jungtinių pajėgų vadavietė Briunsiume – tai operacinis Aljanso štabas, kuriam pavesta planuoti ir vadovauti jungtinėms NATO operacijoms. Pagrindiniai šios vadavietės uždaviniai yra susiję su vadovavimu NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijai Afganistane, budinčioms NATO greitojo reagavimo pajėgoms ir NATO 5-ojo straipsnio (kolektyvinės gynybos) operacijų planavimu.


Apklausa
X apklausa