Klaipėdos uosto ženklai – pirmą kartą atplaukusiems kruiziniams laivams

2014 07 18
Klaipėdos uosto ženklai – pirmą kartą atplaukusiems kruiziniams laivams

Kaip ir daugelyje pasaulio uostų, Klaipėdoje gyvuoja tradicija – pirmą kartą į uostą atplaukiantiems kruiziniams laivams yra įteikiamas uosto ženklas. Šiandien toks simbolis buvo padovanotas „Silver Cloud“ kruizinio laivo kapitonui. Iš viso šiais metais Klaipėdos uosto ženklai įteikiami dešimčiai kruizinių laivų, pirmą kartą viešinčių vieninteliame Lietuvos uostamiestyje.

2014-ųjųj kruizinis sezonas Klaipėdos uostui yra ypatingas. Šiais metais į Klaipėdos uostą kruiziniai laivai atplaukia 65 kartus. Klaipėdos uoste, įskaitant šiandien atplaukusius laivus „Silver Cloud“ ir „Seabourn Legend“, šiemet jau prisišvartavo 37 kruiziniai laivai.Kruizinės laivybos sezonas Klaipėdoje dar tik įpusėjęs, o jau fiksuojami nauji rekordai. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos duomenimis, vien tik iki liepos 1-osios atplaukusiais laivais atkeliavo beveik 51 tūkst. turistų. Tai kone tiek pat, kiek kruizinių laivų keleivių planuota sulaukti per visą šį sezoną.

Įspūdingiausias šio kruizinio sezono svečias - Į Klaipėdos uostą birželio 17 dieną įplaukęs laivas „Celebrity Eclipse“. Jo ilgis – 317 m, plotis – 37 m, aukštis – 61 m. Šis kruizinis laineris maksimaliai gali plukdyti 3150 keleivių ir 1250 įgulos narių. Tai ilgiausias laivas per visą Klaipėdos uosto istoriją.


Apklausa
X apklausa