Prie "Albatroso" pagerbti žuvę jūrininkai

2014 07 23
Prie "Albatroso" pagerbti žuvę jūrininkai

Jūros šventės renginių maratonas startavo tradicine jūrininkų pagerbimo ceremonija, kuri vadinama bene jautriausiu šventės akcentu. Žuvusiems jūroje pagarba atiduota Smiltynėje, prie paminklo „Albatrosas“. Ceremoniją organizavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Lietuvos jūrų muziejus.

"Jau trečius metus iš eilės renkamės šalia „Albatroso“ - laisvės ir drąsos simbolio, kuris mums primena dramatišką jūros ir žmogaus santykį. Su didžiule pagarba ir ilgesiu šiandien, stovėdami čia, prisimename tuos, kuriuos jūra priglaudė amžinybei.  Jeigu kalbėsime istorine kalba, XX–XXI amžiuje, įskaitant ir sovietmetį, yra nuskendę beveik 30 Lietuvos laivų ir jūros bangos pasiglemžė apie 400 žmonių gyvybes. Įvykusios tragedijos ištrina laivų vardus iš registro dokumentų, tačiau neištrina iš mūsų atminties. Reiškiame pagarbą visiems mūsų jūrininkams, kuriems buvo nelemta grįžti. Reiškiame pagarbą šių jūrininkų artimiesiems, kurie taip ir nesulaukė sau brangių žmonių.
Norisi tikėtis, kad tiek, kiek laivų „Albatrosas“ išlydi, tiek ir sutiktų" , - sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Paminklas žuvusiems Lietuvos jūrininkams ir nuskendusiems laivams pagerbti Smiltynėje iškilo prieš trejus metus. Idėją taip įamžinti išplaukusius ir negrįžusius pasiūlė Lietuvos marinistikos žurnalistų klubas „Marinus“, o ją įgyvendino VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija kartu su AB Vakarų laivų gamykla. Daugiau nei 10 m aukščio metalo lakštų skulptūrinę kompoziciją sukūrė skulptorius Klaudijus Pūdymas ir architektas Mindaugas Zabarauskas. Granitinėse plokštėse iškalti į jūrą išplaukusių, tačiau iš jos negrįžusių Lietuvos jūrininkų, žvejų, buriuotojų vardai, pavardės ir nuskendusių laivų pavadinimai.

Jūrininkai bus pagerbti ir antrąją jūros šventės dieną (liepos 26 d., šeštadienį). 9.30 val. Smiltynės kapinėse bus pagerbtas pirmasis Lietuvos uosto kapitonas Liudvikas Stulpinas, 10.00 val. Skulptūrų parke – žuvusio laivo „Linkuva“ įgula. 12.00 val. į Baltijos bangas bus nuleisti vainikai, o sausumoje tuo metu akimirkai įsivyraus ramybė – tylos minute bus pagerbti visi žuvę jūroje.Apklausa
X apklausa