Trečiasis STS kranas milžinas jau Klaipėdoje

2014 08 19
Trečiasis STS kranas milžinas jau Klaipėdoje

Į Klaipėdos uostą atplukdytas trečiasis didžiulių gabaritų STS („Ship-to-Shore“) tipo kranas. Net 1,182 tonas sveriantis įrenginys, kurio aukštis su pakelta strėle siekia apie 115 metrų, skirtas pakrauti ir iškrauti jūrinius konteinerius į (iš) laivus-konteinervežius (-ių). Tokie kranai naudojami aptarnauti Panamax ir Post–Panamax dydžio laivus.

„Apie 25 mln. litų kainavęs pirkinys – vienas iš svarbiausių regioninio konteinerių paskirstymo centro (hubʼo) komponentų. Šis dar vienas STS kranas atveria galimybes didinti pajėgumą ir siekti užsibrėžto tikslo – per metus krauti apie 1 mln. t krovinių. Įgyvendinant šį projektą jau baigiamas techninis-gamybinis pasirengimas“, – teigė LKAB „Klaipėdos Smeltė“ generalinis direktorius Rimantas Juška.

LKAB „Klaipėdos Smeltė“, kaip ir buvo planuota, jau turi tris STS tipo kranus, pirmasis jų atgabentas pernai rudenį, antrasis šių metų balandį. LKAB „Klaipėdos Smeltė“ klientė – laivybos kompanija „Mediterranean Shipping Company“ planuoja greit į Klaipėdos uostą atsiųsti pirmuosius okeaninius konteinervežius, tiesiogiai sujungsiančius Lietuvą su kitais kontinentais.

„Klaipėdos uostas iš fiderinio tampa konteinerių paskirstymo centru (HUB’u). Taip žengiame į naują tarptautinį lygmenį ir tampame pačiu svarbiausiu konteinerių paskirstymo centru visose Baltijos valstybėse“, – apie atsiveriančias naujas galimybes pasakojo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Per septynis 2014 metų mėnesius Klaipėdos uoste krovinių konteineriuose perkrauta 21,2 procentais daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. („Klaipėdos Smeltės“ konteinerių terminalas perkrovė 100.322 TEU, t.y. 29 proc. daugiau nei per tą patį 2013 m. laikotarpį). 2013 m. sausį–liepą – 2.648.290,3 tonų, 2014 m. sausį–liepą – 3.210.484,6 tonų.

LKAB "Klaipėdos Smeltė" foto

Apklausa
X apklausa