Klaipėdoje viešėjo Kazachstano ambasadorius Lietuvoje

2014 09 09
Klaipėdoje viešėjo Kazachstano ambasadorius Lietuvoje

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje viešėjo Kazachstano ambasadorius Lietuvoje jo ekscelencija Bauržanas Muchamedžanovas. Diplomatas supažindintas su Klaipėdos uosto krovos galimybėmis, įgyvendintais bei perspektyviniais infrastruktūros projektais, supažindintas su abipusio bendradarbiavimo galimybėmis.

„Matome puikias perspektyvas bendradarbiauti su Kazachstanu, toliau plėtoti ir aktyvinti tranzito galimybes, juolab, kad Klaipėdos uostas yra tam visiškai pasiruošęs. Per pastaruosius 3 metus Klaipėdos uosto krovos galimybės ženkliai išaugo dėl investicijų į uosto infrastruktūrą ir suprastruktūrą, todėl padidėjo uosto pajėgumas, ypač kraunant Kazachstano žemės ūkio produktus (grūdus), naftos produktus, ferolydinius ir konteinerius“, – teigė su ambasadoriumi susitikęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus. 

2013 metais pagrindinę pervežamų krovinių dalį iš Kazachstano per Klaipėdos uostą sudarė maisto produktai, pašarai, chemijos produktai, metalai ir mediena, konteineriai. Atsižvelgiant į pasaulio konteinerinių pervežimų tendencijas ir greitai augančią konteinerių krovos dinamiką Klaipėdos uoste, susisiekti su Kazachstanu (eksporto ir importo kroviniams) efektyviai naudojamas intermodalinis traukinys „Saulė“, kuris prisideda kuriant lanksčią Kazachstano ir kitų Azijos šalių (Kinijos, Uzbekistano, Turkmėnistano, Kirgizijos) konteinerinių krovinių sistemą, pervežant krovinius iš (į) Europos (-ą) ir Skandinavijos šalių (-is).

Apklausa
X apklausa