Klaipėdos uoste finišavo kruizinis sezonas

2014 10 03
Klaipėdos uoste finišavo kruizinis sezonas

Penktadienį Klaipėdoje kruizinės laivybos sezoną uždarė paskutinysis uoste prisišvartavę su Bahamų vėliava plaukiojantis kruizinis laivas „Astor“.

2014-ųjų sezonas uostamiesčiui buvo rekordinis: į uostą atplaukė 62 kruiziniai laivai, jie atplukdė apie 57 000 turistų, t.y.  apie 70%  keleivių daugiau, palyginti su praėjusiais metais. Šį sezoną Klaipėda aplenkė Rygos uostą, kur kruiziniai laivai užsuko 57 kartus.  Rekordiškai daug surinkta ir rinkliavų. Kruiziniai laivai šį sezoną Klaipėdos uoste sumokėjo 2,552 mln. rinkliavų (pernai sumokėta - 1,368 mln. )

Šių metų sezonas uostamiesčiui išskirtinis ne tik dėl kruizinių laivų apsilankymo skaičiaus, bet ir kruizinių laivų dydžiu.  Birželio viduryje į Klaipėdą atplaukė įspūdingiausias šiųmetinio kruizinio sezono svečias – „Celebrity Eclipse”, kurio ilgis buvo 317 m, plotis – 37 m, aukštis – 61 m. Tai pats ilgiausias laivas per visą Klaipėdos uosto istoriją. 2015 m. sezonui jau yra užsiregistravę 47 laivai. Registracija dar tęsis iki kovo.

Visame Baltijos jūros regione kruizinės laivybos augimas siekia 6 proc. Tokie duomenys pateikti šią savaitę vykusiame septintajame  Baltijos jūros turizmo forume. Dar labiau paskatinti kruizinę laivybą tikimasi sukūrus visą Baltijos jūros regioną reprezentuojantį ženklą, įkūrus instituciją, kur rūpintųsi šio regiono populiarinimu.

Apklausa
X apklausa