Lietuva ir Baltarusija numato tolesnę partnerystės transporto srityje plėtrą

2014 10 07
Lietuva ir Baltarusija numato tolesnę partnerystės transporto srityje plėtrą

„Šios konferencijos reikšmė Lietuvos ir Baltarusijos tolesniam bendradarbiavimui transporto ir logistikos srityje – neabejotina. Esu tikras, kad itin svarbus abiems šalims renginys taps pagrindiniu stimulu bendriems tikslams ir uždaviniams įgyvendinti“, – sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius tarptautinėje Lietuvos–Baltarusijos transporto ir logistikos konferencijoje Minske.

Tarptautinėje konferencijoje valdžios ir verslo atstovai diskutuoja apie dviejų kaimyninių valstybių transporto sektorių konkurencingumo didinimą, šiuolaikinių transporto ir logistikos sprendimų kūrimą, dvišalės partnerystės tolesnę plėtrą. Taip pat dalijamasi   įžvalgomis, kokie informacinių technologijų sprendimai gali prisidėti prie transporto ir logistikos sektoriaus Lietuvoje ir Baltarusijoje vystymosi.

„Sprendimus, reikalingus tolesnei infrastruktūros plėtrai, techninių ir elektroninių priemonių panaudojimui, sienos kirtimo procedūrų  ir tranzito sąlygų gerinimui, gali padiktuoti sėkmingai įgyvendintų projektų, tokių kaip konteinerinis traukinys „Vikingas“, kontreilerinis traukinys „Nemunas“, pavyzdžiai, – teigė ministras R. Sinkevičius. – Taip pat  manau, kad konstruktyviam ir sėkmingam Lietuvos–Baltarusijos bendradarbiavimui transporto ir logistikos srityje ir toliau daug įtakos turės efektyvus Klaipėdos jūrų uosto pajėgumų panaudojimas, aptarnaujant baltarusiškų krovinių srautus.“  

Lietuva pasisako už transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) plėtrą, kurios esmė – Eurazijos transporto jungčių projekto įgyvendinimas, vystant regioninį bendradarbiavimą. Pagrindinės priemonės šiam tikslui pasiekti yra tinkamas infrastruktūros projektų finansavimas ir koordinavimas bei tarptautinių pervežimų suvaržymų šalinimas. 

Lietuvos–Baltarusijos transporto ir logistikos konferencija atidarė transporto renginių ciklą bei kasmet Baltarusijos sostinėje Minske vykstančią logistikos, transporto ir inžinerijos parodą, kuri vyks dar dvi dienas.

Susisiekimo ministerijos medžiaga

Apklausa
X apklausa