„Gintarinė jūrmylė“ išjudino neabejingus sportui

2014 10 13

Šeštadienį Smiltynėje keturioliktąjį kartą įvyko tarptautinės bėgimo varžybos "Gintarinė jūrmylė“. Prestižinėse rungtyse tarp vyrų triumfavo užsienietis, o tarp moterų buvo nepralenkiamos Lietuvos olimpietės.

Šiemet varžybose lenktyniavo beveik tūkstantis bėgikų, susiskirstę pagal amžių bei lytį. Jauniausia dalyvė – kaunietė Evija Bertašiūtė, kuriai vos treji, tačiau ji įveikė pusę jūrmylės. Vyriausias – Klaipėdos garbės pilietis, 78 metų Kazimieras Budrys, kuris ne pirmus metus bėgo 1 jūrmylės (1852 metrai) distanciją.Prestižinėmis rungtimis šiose varžybose laikomas vyrų 6 jūrmylių bėgimas, o moterys varžosi perpus trumpesnėje distancijoje.

Kaip ir pernai, vyrų lenktynėse nugalėjo ukrainietis Mykola Lukymčiukas, kuris atstumą nubėgo per 35 minutes – pernai jis 6 jūrmyles įveikė per 34 min. 59 sek. Trasos rekordas – 34 min. Antras finišavo kaunietis Remigijus Kančys, nuo nugalėtojo atsilikęs 9 sekundėmis, trečias finišo liniją kirto Justinas Beržanskis iš Šiaulių.Tuo tarpu moterų varžybose užsieniečių dominavimą nutraukė Lietuvos bėgikių elitas: laimėjo olimpietė Diana Lobačevskė (19 min.), antrą vietą užėmė dar viena mūsų šalies olimpinės rinktinės narė Rasa Drazdauskaitė, trečia finišavo šiaulietė Renalda Kergytė, po jos sekė geriausia Lietuvos maratonininkė Živilė Balčiūnaitė. Prestižinių rungčių laimėtojų vardai bus iškalti ant simbolinio akmens.

„Gintarinė jūrmylė“ – ne tik renginys, skatinantis sveiką gyvenseną, bet ir varžybos, kurios reprezentuoja Klaipėdą kaip jūrinį miestą, vienintelį Lietuvos uostamiestį, kuriame puoselėjamos jūrinės tradicijos. Susidomėjimas šiuo renginiu vis labiau auga – tai rodo ir didėjantis dalyvių skaičius. Pirmaisiais varžybų metais bėgime dalyvavo apie 60 bėgikų, o pernai jų buvo užsiregistravę bemaž tūkstantis“, – pasakojo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Trijų jūrmylių trasos rekordas gerintas šešis kartus. Geriausias rezultatas pasiektas 2009 m. bėgikės iš Šiaulių Rasos Drazdauskaitės – 18:56,0. Šešių jūrmylių trasos rekordą vyrams pavyko pagerinti keturis kartus. Geriausias rezultatas pasiektas 2011 metais bėgiko iš Ukrainos Vitalijaus Šafaro – 34:00,0.

„Gintarinės jūrmylės“ startu laikomi 2001-ieji metai. Šias tarptautines varžybas sumanė VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacija.