Padėkota už indėlį įgyvendinant SGD projektą

2014 10 31
Padėkota už indėlį įgyvendinant SGD projektą

Ši savaitė Klaipėdos uoste istorinė – spalio 27 dieną priimtas Lietuvai energetinę nepriklausomybę garantuosiantis laivas–dujų saugykla „Independence“. Po dienos Klaipėdos uosto vartus kirto ir dujovežis „Golar Seal“, į SGD terminalą atgabenęs daugiau kaip 100 tūkstančių dujų.  

„Įvedant šiuos laivus oro sąlygos tikrai nebuvo itin geros, tačiau mūsų uosto kapitono tarnyba puikiai susitvarkė ir saugiai šiuos abu laivus įvedė bei prišvartavo. Kad būtų užtikrinta saugi šių laivų navigacija Klaipėdos uoste, buvo daug dirbta su SGD laivų tiekėjos kompanijos „Hoegh LNG“ atstovais. Esu lankęsis daugybėje pasaulio uostų, tikrai galiu užtikrinti, kad mūsų locmanų, Uosto kapitono tarnybos žmonių darbas yra aukščiausio lygmens“, – teigė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, pacitavęs šiandien gautą padėką iš SGD laivų tiekėjos kompanijos „Hoegh LNG“ atstovų.

„Dėkojame už labai profesionalų FSRU laivo bei dujovežio įvedimą į Klaipėdos uostą, švartavimą ir STS operacijų sėkmingumą. Labiausiai esame dėkingi Uosto kapitono tarnybai už jų kompetentingus specialistus. Šitokia sėkmė ir tikslumas nebūtų pasiektas be tokios aukštos kompetencijos, profesionalaus požiūrio ir puikaus tarpusavio bendradarbiavimo. Ypatingo saugumo rezultatas viršijo visus lūkesčius. Esame labai patenkinti įspūdingai gerai parengtais locmanais, kurie parodė aukšto lygio sugebėjimus manevruojant uoste. Gilios jūrinės tradicijos ir labai aukšto lygio jūrininkai profesionalai pasistengė, kad atvykimas į uostą, laivo įvedimas būtų nepriekaištingas. Džiaugiamės buvę viso šio sėkmingo proceso dalimi“, – laiške rašė SGD laivų tiekėjos, Norvegijos kompanijos „Hoeg LNG“ krovos darbų valdymo vadovas, kapitonas Morgan van Ekstrøm-Ahlby. 

Padėkų sulaukė ne tik Uosto kapitono tarnybos atstovai, bet ir Uosto direkcijos darbuotojai, ženkliai prisidėję prie SGD terminalo statybos darbų. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija buvo atsakinga už SGD krantinės statybą, į kurią Uosto direkcija investavo 53,4 mln. Lt. Dar 79 mln. Lt direkcijai kainavo ir akvatorijos ties terminalu gilinimas, kuris baigtas mėnesiu anksčiau nei planuota.

„Nuoširdžiai esu dėkingas Uosto direkcijos komandai, kuri suvokė, koks šis projektas yra svarbus Klaipėdos uostui ir  visai šaliai. Nesuklysiu sakydamas – buvo dirbta ir dieną, ir naktį, kad SGD terminalas būtų pastatytas laiku, kad prie jo būtų užtikrinti reikiami gyliai, išspręsti žemės klausimai, sukurti nauji teisės aktai, pasirašytos didelės apimties ir sudėtingos struktūros sutartys, jų priedai, pravesti mokymai ir vykdyta nuolatinė konsultacija AB „Klaipėdos nafta“, rangovų „BMGS“ ir „PPS Pipeline Systems“ atstovams. Tik komandos profesionalumo, operatyvumo ir susitelkimo dėka, pavyko pasiekti šį rezultatą, kuris stulbinantis savo tempais – tokių Klaipėdos uosto istorijoje dar nėra buvę“, – sakė A. Vaitkus, atskirą padėką skyręs ir Klaipėdos miesto merui Vytautui Grubliauskui.

Miesto vadovui padėkota už išskirtinį dėmesį šiam projektui, sukūrusiam naują uostinę infrastruktūrą bei ypatingą operatyvumą derinant šio svarbaus objekto dokumentaciją. „Įgyvendinant šį projektą kuriama didelė uosto ir miesto pridėtinė vertė, paliktas ryškus pėdsakas Lietuvos istorijoje. SGD terminalas Klaipėdos uostui užtikrins papildomą pajamų šaltinį, padės sukurti naujas darbo vietas klaipėdiečiams ir plėtoti naujas verslo rūšis regione“, – rašoma padėkoje merui ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos kolektyvui.

Apklausa
X apklausa