Klaipėdos uoste atnaujinta laivyba

2014 12 14
Klaipėdos uoste atnaujinta laivyba

Dėl stipraus vėjo, Klaipėdos uoste savaitgalį trumpam teko apriboti laivyba. Piką vėjas pasiekė naktį iš penktadienio į šeštadienį, apie 4-5 val. ryto. Gūsiuose jis siekė apie 28 m/s.

Stipri audra nuplėšė vieną iš uosto navigacinių ženklų - įplaukos kanalo bują nr 2. Jos vietoje bus pastatytas kitas navigacinis įrenginys. Rimtesnių incidentų Klaipėdos uoste neužfiksuota. 

Papildomų saugumo priemonių teko imtis dėl laivo saugyklos "Independence". Buvo užsakyti du vilkikai, kurie užtikrino saugų laivo stovėjimą prie krantinės. Susilpnėjus vėjui, vilikų nebeprireikė nuo šeštadienio vakaro.

Teigiama, kad jūroje bangos siekė 4-5 metrus. Dėl saugumo laikinai teko apriboti ir jūrinių keltų darbą, tačiau šeštadienio popietę laivyba buvo atnaujinta - iš uosto bus leista išplaukti Optima Seaways ir Athena Seaways keltams. 

Laikinai buvo sutrikęs Senosios Smiltynės perkėlos darbas, jis atnaujintas šeštadienį apie 11 val. Naujosios perkėlos keltų darbas nesutriko.

Visą savaitgalį uosto priežiūros specialistai intensyviai važinėjo po uostą ir tikrino, ar visi laivai yra patikimai pritvirtinti prie krantinių. Apie prognozuojamas oro sąlygas buvo informuoti uosto žemės naudotojai, agentuojančios įmonės, laivų kapitonai su reikalavimu imtis neatidėliotinų atitinkamų priemonių stovinčių prie krantinių laivų ir kitos technikos saugumui užtikrinti.

Remiantis Klaipėdos uosto laivybos taisyklėmis, pučiant stipresniam kaip 20 m/s vėjui, kiekvienu konkrečiu laivo plaukimo, švartavimo, atšvartavimo ir peršvartavimo klausimu sprendžia uosto kapitonas, atsižvelgdamas į esamas hidrometeorologines sąlygas.

Laivyba visiškai atnaujinta naktį iš šeštadienio į sekmadienį.

Dovilė Skabickaitė,
generalinio direktoriaus padėjėja ryšiams su visuomene, 
8-687-37056

Apklausa
X apklausa