Klaipėdos uostas sėkmingai atlaikė uraganą "Feliksas"

2015 01 12
Klaipėdos uostas sėkmingai atlaikė uraganą "Feliksas"

Klaipėdos uostas sėkmingai atlaikė uraganą "Feliksas". Vakar vakare jau buvo atnaujinama laivyba. 

Visą savaitgalį uosto priežiūros specialistai intensyviai važinėjo po uostą ir tikrino, ar visi laivai yra patikimai pritvirtinti prie krantinių. Apie prognozuojamas oro sąlygas buvo informuoti visi uosto žemės naudotojai, agentuojančios įmonės, laivų kapitonai su reikalavimu imtis neatidėliotinų atitinkamų priemonių stovinčių prie krantinių laivų ir kitos technikos saugumui užtikrinti.

Dėl stipraus vėjo, kurio greitis sekmadienį ryte buvo pasiekęs 34,8 m/s., teko apriboti laivybą. Ji buvo ribojama nuo šeštadienio vakaro iki sekmadienio vakaro. Remiantis Klaipėdos uosto laivybos taisyklėmis, pučiant stipresniam kaip 20 m/s vėjui, kiekvienu konkrečiu laivo plaukimo, švartavimo, atšvartavimo ir peršvartavimo klausimu sprendžia uosto kapitonas, atsižvelgdamas į esamas hidrometeorologines sąlygas.

Teigiama, kad jūroje bangų aukštis siekė 6-7 metrus. Į Vokietiją ir Švediją šeštadienį negalėjo išplaukti du jūriniai keltai, tačiau vakar vakare abu keltai paliko Klaipėdos uostą. Šeštadienį vakare darbą nutraukė Senosios Smiltynės perkėla, Naujosios Smiltynės perkėlos darbas nebuvo sutrikęs. Sekmadienį ryte prie laivo – dujų saugyklos „Independence“ dar budėjo du vilkikai, tačiau priešpiet jų paslaugų nebeprireikė. Šiuo metu laivyba yra atnaujinta, laivai sėkmingai įvedinėjami į uostą, abiejų Smiltynės perkėlų keltai dirba įprastu ritmu. 

Dėl įsismarkavusio vėjo uosto akvatorijoje stipriai (t.y. 1,27 cm.) pakilo vandens lygis, ekstremalia laikoma situacija, kai vandens lygis pakyla 1,5 m.

Apklausa
X apklausa