Uoste lankėsi Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai

2015 01 21
Uoste lankėsi Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai Šiandien Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas kartu su komiteto nariais, vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu ir kitais svečiais lankėsi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje, vyko į Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą.

“Atsižvelgiant į esamą geopolitinę situaciją, norisi pasižiūrėti, kaip yra saugomi strateginiai mūsų šalies objektai, nes Klaipėdos uostas yra svarbiausias Lietuvos transporto mazgas. Žinoma, didžiulio dėmesio reikalauja naujasis SGD terminalas, todėl mūsų vizito tikslas - išsiaiškinti, kaip terminalas yra saugomas, kaip pasiruošę Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, kaip vykdomi pasirengimo saugoti planai“, - sakė Artūras Paulauskas. 

Komiteto nariai domėjosi uosto veikla, ypač geopolitinės situacijos įtaka uosto veiklai.

„Mus kontroliuoja tarptautinės organizacijos, kurios yra atsakingos už saugumą. Vertinant uostų saugumą, yra išskiriamos dvi kategorijos – uostas yra saugus arba nesaugus.  Galime konstatuoti, kad Klaipėdos uostas yra vienas saugiausių uostų Baltijos jūroje. O kalbant apie SGD terminalo saugumą, pagal techninį ir technologinį lygį, šis terminalas yra saugomas pačiu aukščiausiu lygmeniu. Lyginant su kitais terminalais, jis turi naujausias technologijas, o pats laivas yra pagamintas pagal naujausius standartus, todėl tokie laivai yra ypač saugūs“ , - po posėdžio sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.  

Komiteto pirmininkas A. Paulauskas vizito Klaipėdoje metu taip pat susitiko su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais, lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Kopgalio užkardoje, stebėjo Integruotos jūros stebėjimo sistemos pristatymą ir veikimą.
Apklausa
X apklausa